13:11 18.10.2023

Центральна база даних ЕСОЗ здатна безперебійно працювати в умовах можливих блекаутів - керівник ДП "Електронне здоров'я"

2 хв читати
Центральна база даних ЕСОЗ здатна безперебійно працювати в умовах можливих блекаутів - керівник ДП "Електронне здоров'я"

Центральна база даних електронної системи охорони здоров'я (ЦБД ЕСОЗ) здатна безперебійно працювати в умовах можливих блекаутів, вважає керівник держпідприємства "Електронне здоров'я" Олександр Ємець.

"Фахівці ДП "Електронне здоров'я" постійно проводять аудит безпеки системи й опрацьовують результати. Завдяки вжитим заходам ЦБД продовжувала працювати навіть у періоди блекаутів у 2022 році, й упевнені, що так буде і цієї зими", - сказав він агентству "Інтерфакс-Україна".

Ємець зазначив, що ДП "Електронне здоров'я" для забезпечення стабільної й безперебійної роботи ЦБД працює над балансуванням навантаження й забезпечує максимально можливу продуктивність системи в умовах наявних ресурсів.

"Враховуючи потенційні загрози й виклики в умовах війни, ми вжили всіх заходів, щоб запобігти будь-яким перешкодам у роботі ЦБД під час блекаутів чи кібератак", - сказав він.

Ємець зазначив, що "дані розміщені в різних географічно рознесених дата-центрах". Завдяки мікросервісній і багатокомпонентній структурі ЦБД вдається досягти достатньої гнучкості з погляду оперування й балансування навантаження на систему в досить великому діапазоні. Архітектура системи передбачає два кластери: основний і кластер MPI (Master Patient Index), у якому зберігаються персональні дані користувачів. До них застосовують підвищені вимоги до кібербезпеки, зокрема обмеження доступів і спеціалізована система захисту.

Крім того, перш ніж розгортати функціонал у середовищі, ДП застосовує розробку за циклом SDLC (Software Development Life Cycle).

"За рахунок такого багатоступеневого проходження коду встигаємо протестувати функціональні й нефункціональні вимоги, що висувають до програмного забезпечення. Також проводимо відповідні тестування системи, що допомагає спрогнозувати завантаження й замовити необхідні ресурси, щоб забезпечити стабільну й продуктивну роботу ЦБД", - сказав він.

Ємець наголосив, що ДП "Електронне здоров'я" тісно співпрацює з кіберполіцією, яка інформує держпідприємство про всі потенційні кіберінциденти й вектори ризиків. "Відповідні заходи щодо запобігання дізнаємося з інформаційних бюлетенів і чітко дотримуємося всіх рекомендацій", - додав він.

ЕСОЗ працює в Україні з 2017 року, система зберігає дані про здоров'я близько 35 мільйонів українців. Щодня в системі працюють понад 360 тис. активних користувачів із більш ніж 17 тис. медичних закладів й аптек. Загальна кількість усіх електронних медичних записів у системі перевищила 2 млрд.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

Ляшко: спостерігаємо тривожну ситуацію зі збільшенням госпіталізацій з ускладненнями грипу та COVID-19

УЧХ провів тренінг з підготовки інструкторів з першої психологічної допомоги

ВООЗ продовжить встановлення в Україні модульних клінік

ВООЗ упродовж 2024 р. підтримала в Україні 920 медзакладів, встановила 11 модульних закладів первинки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА