Інтерфакс-Україна
07:32 19.10.2023

Глобальне потепління впливає на циклічність смертності сірих китів

2 хв читати
Глобальне потепління впливає на циклічність смертності сірих китів

Дослідники з Інституту морських ссавців Університету штату Орегон вивчили базу даних за останні 50 років за оцінками популяції сірих китів і виявили явні докази швидкого збільшення та скорочення чисельності популяції у відповідь на зміну рівня харчової бази та льодового покриву, про це минулого четверга повідомляє журнал Science.

Стрибкоподібна чисельність не нове явище для популяції сірих китів, зокрема, у 1980 і 1990 роках було зафіксовано випадки масового вимирання серед них, відомі як викид китів на сушу. Водночас, Національне Агентство з океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) відзначають скорочення популяції сірих китів із 27 тис. особин у 2016 році до 14,5 тис. у 2023 році.

Як зазначає Джошуа Стюарт із лабораторії екології океанів Інституту морських ссавців, зміна клімату торкається широкого спектру глобальних систем, водночас полярні екосистеми зазнають найшвидших змін. Хоча кліматичні впливи найбезпосередніше зачіпають види нижчого трофічного рівня і короткоживучі види, менш зрозуміло, як довгоживучі і мобільні види відреагують на швидке полярне потепління. Харчування китів у холодних водах складається переважно з ракоподібних. Амфіподи, своєю чергою, харчуються водоростями, які ростуть на нижній частині морського льоду, а танення цього льоду призводить до зменшення джерела їжі.

"Ми виявили, що динаміка популяцій знакового та високомобільного полярного виду тісно пов'язана з наявністю арктичної харчової бази та доступом до місць нагулу. Коли низька біомаса здобичі збігалася з високим крижаним покривом, у сірих китів спостерігалися серйозні випадки смертності, кожен з яких скорочував популяцію на 15-25%. Це свідчить про те, що навіть мобільні і довгоживучі види чутливі до динамічних і мінливих умов у міру потепління Арктики", - резюмується в дослідженні.

 

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Економіка РФ зіштовхнулася з труднощами, але Путін навряд чи змінить курс щодо війни в Україні — ЗМІ

Директор нацрозвідки США спростувала твердження про плани РФ щодо завоювання Європи та всієї України

Міжнародні делегації у складі США, Єгипту, Катару і Туреччини обговорили другий етап припинення вогню в Газі

Сили оборони відбили з початку доби 200 ворожих атак - Генштаб

Путін робив ставку на Віткоффа як ключового переговорника з адміністрацією Трампа - ЗМІ

Берегова охорона США захопила нафтовий танкер в міжнародних водах біля узбережжя Венесуели - ЗМІ

Евакуація мирних жителів триває у прикордонних громадах Сумщини - ОВА

Петиція до Кабміну про присвоєння звання "Народного артиста" посмертно солісту гурту ADAM Клименку набрала 25 тис. голосів

Видатки загального фонду держбюджету у листопаді-2025 зросли на 9,7% до листопада-2024 – Мінфін

Латвія вивчає досвід енергетичної стійкості України та передала захисникам 30 автомобілів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА