16:10 14.01.2025

Екологічні прокурори перевіряють законність запланованого будівництва в Національному ботсаду ім.Гришка

2 хв читати
Екологічні прокурори перевіряють законність запланованого будівництва в Національному ботсаду ім.Гришка

Прокурори спеціалізованої екологічної прокуратури перевіряють законність запланованого будівництва в Національному ботанічному саду імені М. Гришка в Києві, інформують в Офісі генерального прокурора.

"Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу генпрокурора розпочали перевірку законності підписання інвестиційної угоди та намірів здійснити забудову заповідних земель Національного ботанічного саду ім. М.Гришка в Києві», - ідеться в повідомленні відомства в телеграм-каналі у вівторок.

За інформацією прокуратури, ботсад ім. М.Гришка посідає одне з провідних місць серед найбільших ботанічних садів Європи.

"За результатами цієї перевірки буде надано правову оцінку відповідно до вимог чинного законодавства", - запевняють у відомстві.

Згідно з повідомленням, ситуація щодо можливого будівництва на території ботсаду набула широкого розголосу та суспільного резонансу в державі.

"Тож екологічними прокурорами невідкладно вжито заходів для того, щоб не допустити втрати особливо цінних земель та зберегти унікальні види рослин", - зазначають у прокуратурі.

Національний ботанічний сад ім.М.Гришка загальнодержавного значення створено 1935 року для проведення наукових досліджень, спрямованих на збереження, вивчення, акліматизацію, розмноження рідкісних і типових видів місцевої та світової флори.

Площа ботанічного саду становить понад 129 га. На його території розташовані дендрарій, колекція різноманітних квіткових рослин.

"Провадження діяльності, не пов'язаної з проведенням наукових досліджень, загрожує збереженню різноманітних колекцій флори, що не відповідає цілям створення об'єкта природно-заповідного фонду", - наголошують в Офісі генпрокурора.

Раніше президія Національної академії наук (НАН) України рекомендувала Національному ботанічному саду ім. М. Гришка в Києві достроково розірвати договір із ТОВ "КСМ-Девелопмент", що передбачав будівництво на землях ботсаду.

"13 січня відбулося засідання Бюро Президії НАН України, за підсумками якого Президія Академії рекомендувала Ботсаду достроково розірвати договір із ТОВ "КСМ-Девелопмент", з огляду на його невиконання", - зазначено в повідомленні НАН у фейсбук-дописі.

Зазначається, що договір не набув чинності і не виконувався, оскільки був укладений неналежним чином і без визначення його умови. При цьому в НАН наголосили, що договір передбачав будівництво будівель на території ботсаду для збереження фонду насінництва української флори, а не житлову забудову.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА