Інтерфакс-Україна
21:06 10.03.2025

Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

2 хв читати
Очільник Київської МВА вимагає звільнити міських чиновників-фігурантів розслідування земельної корупції

Очільник Київської міської військової адміністрації (МВА) Тимур Ткаченко вимагає негайного звільнення всіх фігурантів «плівок Комарницького», зібраних НАБУ в межах розслідування земельної корупції у Києві.

«Поки волонтери та кияни збирають кошти на авто, дрони, амуніцію – у столичних чиновників зовсім інші проблеми: немає місця в банківських комірках для сотень тисяч євро. Спочатку – затримання. Потім – публікації цинічних розмов. Тепер – розслідування, в яких депутати, чиновники, директори підприємств «в темі» та «в долі». І всі вони – призначені міським головою. Це не просто моральний крах міської влади – це безпекова загроза для столиці. Бо ті, хто керує Києвом, водночас є фігурантами корупційних схем і навіть входять до Ради оборони Києва», - написав він у телеграм.

Ткаченко вимагає від голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка негайного звільнення всіх фігурантів розслідування BIHUS.Info, а також публічного звіту про звільнення тих, хто вже ставав фігурантом антикорупційних розслідувань.

Видання Bihus.Info 10 березня оприлюднило розслідування з посиланням на плівки з офісу Дениса Комарницького, зібрані НАБУ в межах розслідування земельної корупції у Києві.

Як повідомлялось, раніше підозри, як члени організованого злочинного угрупування отримав сам Комарницький та працівники його офісу, а також заступник Кличка Петро Оленич, який курує ключові земельні департаменти столиці, голова земельної комісії Київради Михайло Терентьєв, депутатка з цієї комісії Олена Марченко, заступник директора КП «Київблагоустрій» Олексій Мушта, і заступник директора КП «Спецжитлофонд» Юрій Леонов.

В опублікованому 10 березня розслідуванні також фігурують секретар Київради Володимир Бондаренко, директор департаменту містобудування Олександр Свистунов, директорка департаменту земельних ресурсів Валентина Пелих, директор КП «Спецжитлофонд» Володимир Шарій. Серед підконтрольних чиновників згадуються й директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор, директор “Київського інституту земельних відносин” Ігор Долинський, заступник директора комунального підприємства «Інженерний центр» Ярослав Федорук, директор комунальної фінансово-будівельна компанія «Житло-Інвест» Віктор Погребной та інші чиновники.

Ткаченко вимагає перезавантаження антикорупційних структур КМДА.

«Якщо чиновників не звільняють навіть після викриттів – навіщо нам антикорупційний департамент? Також місто має переглянути доцільність існування понад 1900 комунальних підприємств, серед яких багато «чорних дір» для бюджету», - написав він.

Також Ткаченко вважає необхідним створення посади заступника начальника КМВА з питань дотримання законності, і повідомив, що вже проводить консультації щодо можливої кандидатури, серед варіантів журналісти-розслідувачі або топменеджери прозорого бізнесу.

Серед найближчих кроків він озвучив також скликання групи «Прозорість і підзвітність» щодо системної корупції в Києві та перегляд складу Ради оборони Києва.

«Корупціонери не можуть ухвалювати критично важливі рішення щодо безпеки столиці. Ініціюю переформатування Ради», - повідомив Ткаченко.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Карпатах за добу випало близько 20 см снігу

СБУ затримала клірика УПЦ (МП), який погодився шпигувати для ворога на Донеччині в обмін на "евакуацію" сім’ї до РФ

Шмигаль обговорив з президенткою Європарламенту продовження "транспортного безвізу"

Фон дер Ляєн заявила про готовність до переговорів зі США, проте наголосила на продовженні диверсифікації торговельних партнерств

Прем'єр Канади заявив про готовність негайно розпочати діалог зі США стосовно мит

Окупанти 9 квітня обірвали життя чотирьох цивільних у Донецькій області

На Львівщині негода залишила без електропостачання пів сотні населених пунктів

МЗС України відреагувало на звірства та гоніння РФ проти духовенства, релігійних громад і вірян на ТОТ

Україна звернулась до Румунії з нотою щодо відкриття 5 нових пунктів пропуску

Шмигаль обговорив з Каллас закупівлю снарядів, реалізацію плану ReArm Europe і запуск інструменту SAFE

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА