10:31 25.10.2024

"Укрфінжитло" планує перейти на залучення міжнародних коштів для "єОселі"

4 хв читати
"Укрфінжитло" планує перейти на залучення міжнародних коштів для "єОселі"

ПрАТ "Українська фінансова житлова компанія" ("Укрфінжитло") у майбутньому планує переходити на залучення міжнародних коштів, повідомив голова правління компанії Євген Мецгер.

"Згідно з Держбюджетом-24 передбачена додаткова капіталізація «Укрфінжитла» в ОВДП на 20 млрд грн до кінця року. У стратегію компанії закладено докапіталізацію і на наступний рік, додаткові 30 млрд (грн - ІФ-У). Але це має дискутуватися не лише в нашому Кабміні, а ще з донорами, з МВФ зокрема", - повідомив він агентству "Інтерфакс-Україна".

Він наголосив, що докапіталізація не означає, що на рахунок компанії зайдуть мільярди гривень. Додатковий випуск цінних паперів для "Укрфінжитла" надасть змогу залучити більше коштів на українському фінансовому ринку для фінансування і продовження роботи програми. Загалом фінансова модель компанії передбачає запозичення під заставу ОВДП, які і складають статутний капітал.

За його словами, збільшення докапіталізації, зокрема, вже обговорювалося з місією МВФ в Україні, але в майбутньому "Укрфінжитло" у своєму розвитку планує залучати кошти на міжнародних відкритих ринках. Концептуально робота над такою можливістю вже триває, зокрема, "будується компанія за всіма принципами прозорості, корпоративного управління".

"Зараз у нас є всі передумови для того, щоб рухатися в напрямі іноземного залучення коштів. Очікуємо, можливо, найближчими роками $200-250 млн в еквіваленті перших запозичень від міжнародних фінансових інститутів", - зазначив він.

Мецгер наголосив, що завдяки програмі нове житло стає доступнішим. Зокрема, середній платіж за всіма виданими кредитами - 14,5 тис. грн за середнього доходу сімей позичальників у 42 тис. грн.

Кредити за "єОселею" взяли в 404 населених пунктах, зокрема, у столиці оформлено 19,5% пільгових кредитів, в обласних центрах - 33%, по 23% в інших містах і селах.

Розвиток кредитування первинного ринку в регіонах є одним із пріоритетів "Укрфінжитла". Лише за 2024 рік кількість акредитованих об'єктів збільшилася з 53 до 185, кількість забудовників з 20 до 87. Цього року можливість купити квартири на стадії будівництва з'явилася в Миколаївській, Полтавській, Дніпропетровській, Черкаській, Чернігівській, Одеській, Рівненській областях. Залишилося охопити чотири області - Закарпатську, Житомирську, Кіровоградську та Чернівецьку, і об'єкти на стадії зведення можна буде купити по всій Україні.

Є області, де вже висока частка готового житла від забудовника - наприклад, в Івано-Франківській і Тернопільській, де його частка майже така сама, як і вторинного.

"Щотижня ми проводимо одну-дві зустрічі в регіонах із забудовниками. Зустрічаємося на базі обладміністрації або громад, запрошуємо також банки, розповідаємо девелоперам про переваги партнерства. Зараз у програмі акредитовано 87 забудовників зі 185 об'єктами, мета - залучити щонайменше 300-400 девелоперів", - розповів про проведену роботу Мецгер.

Більший вибір житла на етапі будівництва надасть українцям ширший вибір і заохотить активніше купувати таке житло. Найголовнішою перевагою зведеного житла є вищий рівень енергоефективності та вимога про наявність бомбосховищ, пояснив він.

Мецгер також повідомив, що серед напрямів розширення програми розроблено концепт оренди з викупом.

Від початку роботи державної програми доступного іпотечного кредитування "єОселя" станом на 24 жовтня 2024 року 13674 сім'ї придбали власне житло на понад 22 млрд грн, випливає з даних "Української фінансової житлової компанії" ("Укрфінжитло").

Програма доступного іпотечного кредитування "єОселя" запрацювала в Україні з жовтня 2022 року. На пільгову іпотеку під 3% річних терміном до 20 років із початковим внеском від 20% вартості житла можуть претендувати військовослужбовці-контрактники ЗСУ, працівники сектору безпеки і оборони, медпрацівники, педагоги, науковці.

З 1 серпня 2023 року подати заявку на участь у програмі "єОселя" під 7% можуть ветерани війни, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.

За умовами програми, пільгові категорії учасників і ВПО можуть придбати житло в споруджуваному будинку та будинках, не старших за 10 років (у столиці та обласних центрах), решта учасників - у будинку, не старшому за три роки, або об'єкті, що будується.

У програмі беруть участь 10 банків-партнерів: державні Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Сенс Банк, а також МТБ Банк, ТАСкомбанк, банк "Глобус", Sky Bank, банк "Кредит Дніпро" і BISBANK.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Експорт української пшениці пожвавився, ціни на внутрішньому ринку не відстають від світових - аналітики

Для понад 10 млн громадян пенсії підвищаться на 11,5% в результаті індексації з 1 березня – Шмигаль

Кредитний портфель банку "Кредит Дніпро" у 2024р збільшився вдвічі – голова правління

Загальні втрати агросектору від вторгнення РФ оцінюються в $80 млрд – міністр агрополітики

Аеропорт Кишинева у 2025 р. планує зростання пасажиропотоку на 21%

Рішення щодо перспектив автономних торговельних заходів прийматиметься з урахуванням ситуації в Україні – польський міністр

"Укренерго" закликає бізнес підключати до енергосистеми власні резервні генеруючі установки

Близько 800 виробників працюють над інноваціями в галузі оборони

Shell повідомила про зростання світового ринку ЗПГ у 2024 році всього на 3 млн тонн

Шмигаль про угоду щодо критичних мінералів: Україна обговорює із США можливість інвестфонду з внесками 50 на 50

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА