Інтерфакс-Україна
12:12 23.12.2024

Борг уряду банкам за компенсацією програми "5-7-9" сягнув 10 млрд грн, ця програма та "єОселя" потребують подальшого калібрування - НБУ

2 хв читати
Борг уряду банкам за компенсацією програми "5-7-9" сягнув 10 млрд грн, ця програма та "єОселя" потребують подальшого калібрування - НБУ

Заборгованість уряду перед банками з компенсації пільгових відсоткових ставок у межах державної програми "5-7-9" за підсумками 2024 року становитиме приблизно 10 млрд грн порівняно із 7 млрд грн 2023-го, програма потребує переорієнтації на проєкти, які найбільше потребують фінансування, ідеться в грудневому звіті про фінансову стабільність Національного банку України (НБУ).

Крім того, згідно зі звітом, переглянути умови необхідно також у держпрограмі "єОселя".

"З огляду на поліпшення ринкових умов, державна підтримка вже втратила визначальну роль для кредитування. Крім того, оператори держпрограм часто стикаються з нестачею фінансування, що унеможливлює стабільність підтримки. Відповідно, державні програми підтримки кредитування, насамперед "Доступні кредити 5-7-9%" і "єОселя", потребують перегляду", - йдеться в грудневому звіті про фінансову стабільність Національного банку України (НБУ).

Зокрема, центробанк прогнозує, що рівень заборгованості влади перед банками з компенсації ставок у межах "5-7-9" у результаті 2024 року становитиме 10 млрд грн, тоді як на початку червня вона була на рівні 5,8 млрд грн, а за підсумками минулого року - 7 млрд грн.

"Це створює додаткову невизначеність для банків і позичальників, які беруть участь у програмі, і уповільнює її роботу. (...) Ключовим пріоритетом залишається ефективне використання доступних коштів і зниження боргу. Для цього потрібно зосередити обмежені ресурси на проєктах, які найбільше потребують підтримки, як-от інвестиційні", - зазначено у звіті.

Як зазначила перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова під час його презентації, програма "єОселя" також потребує подальших змін з метою спрямування підтримки тим сегментам і верствам населення, які найбільше цього потребують. Крім того, вона додала, що програма не повинна витісняти ринкові відносини.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ІМК у 2024р отримав чистий прибуток $54,5 млн

Україна в 2024/25 МР експортувала 494 тис. тонн цукру – "Укрцукор"

Мінекономіки та парламентський комітет розширять перелік локалізованих товарів через звернення виробників

Експорт зерна з початку 2024/25 МР відстає на 6 млн тонн від минулорічного - Мінагрополітики

Мінекономіки та EMF мають намір створити дорадчу раду з питань житлового фінансування в Україні

Аграріям в 2025р планують повернути в роботу 65 тис. га розмінованих сільгоспугідь – перший замміністра агрополітики

Виробники ще 25 видів продукції долучаться до політики локалізації – депутат

Основним позитивом весняної посівної кампанії-2025 є сталість роботи аграріїв – міністр агрополітики

Експорт агропродукції у квітні скоротився на 23,4%, ріст продемонстрували тільки рослинні олії - УКАБ

Посівна-2025: площі під сільгоспкультурами на 6,1% менше, ніж торік

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА