12:50 09.01.2025

Потужності СЕС у 2024 р. зросли на 800-850 МВт - голова АСЕУ

2 хв читати
Потужності СЕС у 2024 р. зросли на 800-850 МВт - голова АСЕУ

У 2024 році в Україні побудовано приблизно 800-850 МВт сонячних електростанцій коштом бізнесу і домогосподарств, повідомив голова правління Асоціації сонячної енергетики України Владислав Соколовський.

"Сонячна енергетика у 2024 році додала потужності. За оцінками нашої Асоціації, приблизно 800-850 МВт СЕС було встановлено торік", - сказав Соколовський під час пресконференції в ІА "Інтерфакс-Україна" на тему "Сонце, вітер, біогаз: як «зелена» енергетика допоможе Україні вистояти у 2025 році" в четвер.

"Перш за все, бізнес встановив СЕС для самоспоживання і вирішення проблем енергобезпеки. Їх також встановлюють домогосподарства. Звісно, це не те зростання, яке було, наприклад, 2019 року, коли будувалися промислові СЕС, але позитивний рух ми все ж таки бачимо", - зазначив голова АСЕУ.

За його словами, збільшенню потужності СЕС сприяло, зокрема, скасування влітку 2024 року ПДВ і мита на імпорт сонячних панелей та іншого енергообладнання.

"З 2025 року ми очікуємо подальшого встановлення бізнесом нових потужностей СЕС і систем накопичення енергії. При цьому будуть активно використовуватися нові механізми - це активний споживач і корпоративні PPA (довгострокові договори на продаж е/е з ВДЕ - ЕР). У другій половині 2025 року ми очікуємо збільшення кількості проєктів промислових СЕС. Деякі вже були анонсовані у 2024 році", - прогнозує Соколовський.

За його словами, слід очікувати збільшення будівництва СЕС на об'єктах критичної та соціальної інфраструктури, розвитку розподіленої генерації на основі СЕС, а також "проникнення сонячної енергетики в агросектор і, можливо, все-таки початку розвитку агровольтаїки, якої зараз дуже мало".

На думку глави АСЕУ, розвитку сонячної енергетики сприятимуть невисокі ціни на сонячні панелі, зниження ризиків для інвесторів через страхування, різні механізми пільгового кредитування та грантові програми, прагнення бізнесу гарантувати власну енергобезпеку і знизити витрати на е/е. Серед передумов для збільшення сонячних потужностей Соколовський назвав зняття прайс-кепів на спотовому ринку, що, на його думку, сприятиме розвитку всього енергосектору і, зокрема, ВДЕ, а також інтеграція з європейським ринком.

Як повідомлялося, до кінця 2021 року загальна потужність СЕС в Україні перевищувала 6 ГВт, крім того, домогосподарства запустили майже 1 ГВт СЕС.

Джерело: https://www.youtube.com/live/omnjLGto5Xc

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА