Інтерфакс-Україна
20:39 27.01.2025

Київ назвав фарсом "вибори" у Білорусі, але підтримав білорусів, що борються за демократичні зміни - заява МЗС

2 хв читати
Київ назвав фарсом "вибори" у Білорусі, але підтримав білорусів, що борються за демократичні зміни - заява МЗС

Міністерство закордонних справ (МЗС) України назвало фарсом так звані президентські вибори у Білорусі та приєдналось до оцінок Служби зовнішніх зносин ЄС щодо результатів цього "дійства", висловивши підтримку тим білорусам, які продовжують боротися за демократичні зміни у своїй країні.

Про це йдеться у заяві, розповсюдженій пресслужбою МЗС України у понеділок стосовно президентських виборів, що пройшли в Білорусі 26 січня 2025 року.

МЗС України зазначає, що результат так званих президентських виборів у Білорусі "був заздалегідь відомий ще з початку електоральної кампанії. "Важко назвати такі вибори чесними, прозорими та демократичними, зокрема з огляду на політичні репресії в Білорусі, які позбавили виборців будь-якого альтернативного вибору, а самі вибори перетворили на політичне шоу однієї людини".

"Вибори, які відбуваються в умовах повного адміністративного контролю і політичних переслідувань, відсутності реальної політичної конкуренції, утисків свободи слова та відсутності непідконтрольних владі ЗМІ, не можуть бути легітимними. Це фарс", - говориться у заяві.

Підкреслено, що Міністерство закордонних справ України "повністю поділяє і приєднується до оцінок Служби зовнішніх зносин ЄС щодо результатів цього "дійства" та висловлює свою підтримку тим білорусам, які продовжують боротися за демократичні зміни у своїй країні, її незалежність, збереження своєї національної гідності та самобутності".

МЗС також зазначає, що білоруський народ "заслуговує кращого майбутнього, ніж ще п’ять років бути заручником однієї людини, яка не лише позбавляє білорусів перспектив гідного розвитку в сім’ї європейських народів, до якої вони історично належать, але й створює безпекові загрози для сусідніх країн і європейського регіону в цілому".

"Переконані, що демократична та суверенна Білорусь, у якій народ, а не одна людина визначатиме майбутнє, буде фактором довгострокової стабільності в нашому регіоні, а не співучасником війни Росії проти України", - резюмує українське зовнішньополітичне відомство.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

США не намагаються нав’язати Україні угоду з Росією – Рубіо

Арахамія анонсував нову стратегію партії "Слуга народу" в умовах війни та допустив, що покине політику з настанням миру

Угода буде або погана, або дуже погана, або її не буде – глава "Слуги народу" в Раді Арахамія

Порошенко закликав підтримати найменування вулиці на честь Андрія Парубія у центрі Києва

Корнієнко: в умовах війни партія "Слуга народу" має посилювати роботу на місцях і підтримку людей

"Євросолідарність" та "Голос" внесли в Раду законопроєкт про перерозподіл коштів держбюджету-2026 на ЗСУ

Українці найбільше довіряють ЗСУ, ДСНС і добровольцям, найбільша недовіра до Верховної Ради, держапарату та уряду

ЄС не має одностайності щодо фінансування України на 2026-2027рр., тому єдине рішення – "репараційна позика", яке може бути ухвалено кваліфікованою більшістю – дипломат

Навроцький: я маю відчуття, що Зеленський почав сприймати Польщу як щось само собою зрозуміле

Ердоган застеріг РФ і Україну від атак у Чорному морі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА