22:16 24.01.2025

Комітет Ради з нацбезпеки: Арешти військових командирів загрожують єдності та обороноздатності країни

3 хв читати
Комітет Ради з нацбезпеки: Арешти військових командирів загрожують єдності та обороноздатності країни

Заяви та дії під час війни, що здатні призвести до дискредитації Збройних Сил України, загрожують єдності українського народу та обороноздатності держави, ідеться в заяві комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, про що повідомила член комітету Ірина Фріз (фракція "Європейська солідарність").

"Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки на своєму засіданні 24 січня 2025 року попередньо розглянув ситуацію щодо звинувачення окремих військовослужбовців старшого та вищого офіцерського складу Збройних Сил України.

Комітет вважає за необхідне наголосити: в умовах протидії збройній агресії з боку Росії заяви та дії, що здатні призвести до дискредитації Збройних Сил України, становлять загрозу єдності нашого народу та впливають на обороноздатність держави", - розповіла Фріз агентству "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

"Визнаючи необхідність ретельного вивчення подій, які могли призвести до тяжких наслідків і зашкодити національній безпеці держави, не піддаючи сумніву компетенцію відповідних правоохоронних органів, комітет вбачає в ухвалених рішеннях ознаки вибіркового застосування норм права, про що свідчить виокремлення певних подій та певних осіб на тлі відсутності належної та вчасної правової оцінки інших подій та дій інших осіб, на які неодноразово вказував комітет у своїх рішеннях. На думку членів комітету, такий підхід може призвести до порушення наріжних принципів рівності всіх перед законом і судом, об'єктивності, неупередженості та справедливості", - процитувала Фріз заяву.

У заяві наголошується, що "застосування надмірно суворих заходів щодо діючих військовослужбовців Збройних Сил України, активних учасників бойових дій, на думку членів комітету, є непропорційним і могло ґрунтуватися на довільному тлумаченні норм чинного законодавства".

Народна депутатка розповіла, що на думку членів комітету, демонстративне ув'язнення офіцерів і генералів, відзначених державними нагородами за участь у відсічі збройної агресії, встановлення щодо них надмірної суми застави в очах суспільства де-факто ставить знак рівності між особливо небезпечними злочинцями та людьми, які зі зброєю в руках захищали незалежність України.

Вона також сказала, що члени комітету наголосили на необхідності уникати з боку офіційних осіб заяв чи коментарів, здатних вплинути на формування у громадян хибного враження щодо подій, що розслідуються, передчасного уявлення про вину військовослужбовців, чиї дії ще не отримали правової оцінки суду.

Фріз зазначила, що комітет нагадав про ухвалені Верховною Радою в березні 2022 р. зміни до законодавства, які передбачають запровадження "бойового імунітету" під час дії правового режиму воєнного стану. Народна депутатка наголосила, що бойовий імунітет передбачає можливість обґрунтованого звільнення військовослужбовців (зокрема, представників військового командування) від кримінальної відповідальності за діяння, вчинені в умовах воєнного стану.

"Комітет буде надалі відстежувати ситуацію щодо кримінально-правового переслідування військовослужбовців Збройних сил України та інших представників сил безпеки та оборони", - наголосила Фріз.

Вона також повідомила, що наступного тижня відбудеться закрите засідання комітету з цього питання.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президент Фінляндії закликав Європу сформувати спільний план для переговорів з РФ

РФ вважає себе імперією, а не федерацією, а для імперії їм необхідна Україна - Буданов

Лондон запровадив санкції проти компаній із Центральної Азії, Туреччини, Індії та КНР за постачання продукції подвійного призначення - заява

Каллас: міністри дали «зелене світло» новій ініціативі військової допомоги Україні

Результати виборів в Німеччині дуже позитивні для України – нардеп Клименко

У Німеччині стартували вибори до Бундестагу

Адміністрація Трампа припускає, що зможе завершити війну вже наступного тижня, - ЗМІ

Україна має йти на будь-які переговори з максимально сильною позицією – прем'єр Нідерландів після розмови з Зеленським

ЄС має звернутися до США надати Україні лендліз - Яценюк

Європа більше не може покладатися на захист США - кандидат у канцлери ФРН Мерц

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА