12:33 17.12.2024

Прем'єр Норвегії: Україна просить більше ППО, союзникам просто потрібно об'єднати дії, щоб це сталося

2 хв читати
Прем'єр Норвегії: Україна просить більше ППО, союзникам просто потрібно об'єднати дії, щоб це сталося

Прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре закликав союзників продовжувати підтримку України і зберігати єдність, яка має бути "конкретною".

"Ми маємо взяти цю єдність і зробити її конкретною... ми маємо переконатися, що порядок денний, який ми визначаємо для кожної зустрічі, ґрунтується на попередніх зустрічах, тож ми отримуємо конкретику щодо тіньового флоту, щодо того, як ми покращуємо координацію нашої допомоги Україні", - сказав він на панельній дискусії в рамках саміту Joint Expeditionary Force (JEF) у Таллінні.

Зокрема, прем'єр наголосив, що українці просять більше протиповітряної оборони.

"Потенційно існує більше засобів ППО, і нам просто потрібно зібратися з силами, щоб це відбулося. Тож більше конкретної координації між європейцями", - пояснив Стьоре.

Він наголосив, що важливо зберігати підтримку України, нагадавши, що Норвегія збільшує свої зусилля і наступного року надасть підтримку в розмірі трьох мільярдів євро.

"І це правильно. Скандинавські країни та країни Балтії є провідними донорами після Сполучених Штатів. І ми маємо бути такими і за якістю, і за кількістю", - додав він.

Стьоре зазначив, що наразі усі чекають на прихід нової американської адміністрації США, "але це не означає, що ми в Європі маємо просто сидіти і чекати".

"Я гадаю, що ми також маємо подумати про те, як нам позиціонувати себе, як нам краще координувати свої дії", - сказав він.

Норвезький прем'єр також зазначив, що на певному етапі країни мають почати міркувати про те, який вигляд матиме майбутня архітектура безпеки Європи.

"Щойно ця війна, якщо вона затихне, зупиниться, припинить вогонь або щось іще, ми маємо подумати про те, що це буде, з НАТО, з позиції стабільності та сили, я гадаю, нам також потрібно подумати про це", - сказав прем'єр.

JEF - це формат оборонної співпраці, який очолює Сполучене Королівство, до якого, крім Естонії, входять Нідерланди, Латвія, Литва, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія та Ісландія. Ідея JEF полягає в тому, щоб надати першу допомогу до того, як буде оголошено статтю 5 НАТО. Заходи реагування на кризи, розроблені в рамках JEF, доповнюють діяльність НАТО.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

Міністр закордонних справ Туреччини щодо вступу України до НАТО: Ми не проти, але ми повинні бути реалістами

Вибори президента України відбудуться після закінчення війни - заява Ради

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА