17:14 02.03.2023

У Києві відкрили перший в Україні банк тривалого зберігання крові

1 хв читати
У Києві відкрили перший в Україні банк тривалого зберігання крові

У Києві в рамках проєкту "Смілива кров" на базі Київського міського центру крові відкрили перший в Україні банк тривалого зберігання крові, що дає змогу заморожувати і зберігати рідкісні групи крові до 30 років.

Як повідомляють у пресрелізі проєкту, центр дасть змогу також здійснювати оперативну логістику за найскладніших умов, зокрема у місця бойових дій для рятування постраждалих військових і цивільних.

За словами в. о. директора міського центру крові Віталія Демського, раніше такі найважливіші компоненти крові, як еритроцити, могли зберігати максимум 42 дні, новий банк крові дасть змогу продовжити життя еритроцитів до 30 років.

"На сьогодні у нас працює нове спеціальне обладнання, яке може зберігати еритроцити за температури від -80°С і нижче, а також дає змогу заморожувати й розморожувати компоненти крові", - сказав Демський.

Проєкт реалізовано в партнерстві Міністерства охорони здоров'я, Parimatch Ukraine та Київської міської державної адміністрації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА