15:32 14.11.2024

Зниження торговельних надбавок на ліки може призвести до суттєвого дефіциту, аптеки не зможуть забезпечити широкий асортимент

2 хв читати
Зниження торговельних надбавок на ліки може призвести до суттєвого дефіциту, аптеки не зможуть забезпечити широкий асортимент

Зниження торговельних надбавок на лікарські засоби, ініційоване Міністерством охорони здоров'я, може призвести до значного дефіциту ліків, аптеки не зможуть забезпечити широкий асортимент, вважають в Аптечній професійній асоціації України (АПАУ).

На думку учасників АПАУ, ухвалення запропонованих змін призведе до суттєвого дефіциту препаратів, адже аптеки втратять економічну можливість закуповувати широкий асортимент ліків, а споживач зможе придбати дороговартісні препарати лише за попереднім замовленням, що стимулюватиме розвиток тіньового ринку інтернет-продажу значної частини лікарських засобів неконтрольованої якості", - прокоментували агентству "Інтерфакс-Україна" в АПАУ.

Водночас в асоціації прогнозують, що ухвалення ініціативи не призведе до зниження вартості лікарських засобів, з огляду на те, що вартість ліків формують не аптеки, оскільки "процес формування первинної ціни медикаментів формується від виробника/імпортера, яка становить 75% ринкової ціни препарату".

При цьому в АПАУ наголосили, що ініціатива не стосується діяльності фармвиробників, а стосується лише суб'єктів господарювання, які здійснюють оптово-роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Як повідомлялося, МОЗ розробило проєкт постанови уряду, який пропонує вже з 1 січня 2025 року зменшити торговельну надбавку на препарати вартістю 100-500 грн із 20% до 13%, вартістю 500-1000 грн - із 15% до 7,5%, вартістю понад 1000 грн - із 10% до 3,5%.

Водночас МОЗ зазначило, що учасники фармринку висловили думку про необхідність знизити ризики, які може спровокувати регулювання цін, а саме дефіцит певних лікарських засобів, розвиток тіньової економіки та закриття аптек.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

Ляшко: спостерігаємо тривожну ситуацію зі збільшенням госпіталізацій з ускладненнями грипу та COVID-19

УЧХ провів тренінг з підготовки інструкторів з першої психологічної допомоги

ВООЗ продовжить встановлення в Україні модульних клінік

ВООЗ упродовж 2024 р. підтримала в Україні 920 медзакладів, встановила 11 модульних закладів первинки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА