11:49 31.07.2024

Лабораторія ІГЗ ім. Марзєєва просить Зеленського запобігти переданню лабринку в приватні руки

2 хв читати
Лабораторія ІГЗ ім. Марзєєва просить Зеленського запобігти переданню лабринку в приватні руки

Лабораторія Інституту громадського здоров'я ім. Марзєєва просить президента України Володимира Зеленського та прем'єр-міністра, керівництво СБУ і Міністерства охорони здоров'я запобігти переданню ринку лабораторного контролю лікарських засобів у приватні руки.

"Держконтроль якості лікарських засобів переводиться в руки приватного бізнесу, при цьому Держлікслужба використовує у своїх цілях приватну уповноважену лабораторію "Добробут-Лікилаб", створену під себе. Просимо вас втрутитися і навести лад у фармацевтичній галузі України, адже зволікання призведе до втрати галуззю наукового потенціалу, напрацьованого досвіду та компетентних фахівців у майбутньому", - йдеться в тексті листа інституту до керівництва країни та галузі, текст якого має у своєму розпорядженні агентство "Інтерфакс-Україна".

Автори звернення зазначають, що "представники фармринку залякані, мовчать, терплять тиск і погрози з боку керівництва Держлікслужби".

"Використовуючи силові методи й такі дії, як залякування, погрози судами та розбірками в держструктурах, позаплановими перевірками, наклепами, погрозами виключення з числа уповноважених лабораторій, брехливими публікаціями у ЗМІ тощо в Україні знищують єдину серед бюджетних держустанов прекваліфіковану ВООЗ акредитовану і сертифіковану за міжнародними стандартами лабораторію", - наголошують автори звернення.

Колектив ІГЗ ім. Марзєєва заявляє, що планує звернутися до європейських партнерів і ВООЗ.

Як повідомлялося, завідувачка лабораторії інституту ім. Марзєєва Наталія Останіна вважає, що керівництво Держлікслужби витісняє лабораторію з ринку контролю якості лікарських засобів, передаючи направлення на контроль якості від Держлікслужби приватній лабораторії ТОВ "Добробут-Лікилаб".

Державну науково-дослідну лабораторію з контролю якості лікарських засобів ДУ ІГЗ ім. Марзєєва НАМНУ створено в 1996 році, в ній працюють чотири доктори наук, 10 кандидатів наук і 30 наукових співробітників. Акредитована Національним агентством з акредитації України відповідно до вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017 IDT), атестована Держлікслужбою, Система управління якістю сертифікована Українським медичним центром сертифікації на відповідність вимогам ДСТУ EN ISO 9001:2018.

Лабораторія єдина серед наукових держустанов була прекваліфікована ВООЗ на право здійснювати контроль якості лікарських засобів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Криза психічного здоров’я може стати серйозним викликом для України, вважають в ООН

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

Ляшко: спостерігаємо тривожну ситуацію зі збільшенням госпіталізацій з ускладненнями грипу та COVID-19

УЧХ провів тренінг з підготовки інструкторів з першої психологічної допомоги

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА