17:50 25.07.2024

Ринок антидепресантів за підсумками 2024 року може зрости на 42% у грошовому вираженні, у 2025 році - на 19%

3 хв читати
Ринок антидепресантів за підсумками 2024 року може зрости на 42% у грошовому вираженні, у 2025 році - на 19%

Загальний обсяг роздрібного і госпітального ринку антидепресантів за підсумками 2024 року може зрости на 42% у грошовому вираженні в гривні, у 2025 році - на 19%, вважають у фармкомпанії Acino.

За оцінкою експертів компанії, загальний обсяг роздрібної реалізації та госпітального споживання антидепресантів у 2023 році зріс порівняно з 2022 роком на 51% і становив 1,35 млрд грн.

Як прокоментували агентству "Інтерфакс-Україна" розвиток сегмента антидепресантів експерти фармкомпанії Acino, споживання антидепресантів у 2023 році зросло на 75% порівняно із довоєнним 2021 роком.

Водночас у компанії зазначили, що 98% антидепресантів продаються вроздріб, тобто за кошти населення.

За оцінкою Acino, наразі більшу частину продажу у сегменті антидепресантів формують бренди іноземних виробників - 78% у гривні та 59% в упаковках.

"Є кілька ймовірних причин популярності іноземних ліків. По-перше, згідно з внутрішніми та міжнародними клінічними протоколами, першу лінію під час лікування порушень із депресивними тривогами посідає група антидепресантів, одним із головних представників якої є молекула есциталопраму. Сьогодні ця молекула представлена в Україні десятьма препаратами, але тільки три з них вітчизняного виробництва, серед них наш препарат "Есцитам Асіно" виробництва "Фарма Старт", - зазначили в компанії.

Також в Acino зазначили, що переважання на ринку сучасних антидепресантів препаратів іноземного виробництва також зумовлено їхнім більш раннім входом на ринок України. Ця тенденція також простежується в сегментах інших сучасних молекул антидепресантів.

У компанії звернули увагу, що наразі в Україні немає вітчизняних виробників для цієї групи препаратів, проте Acino "застрахувала себе від перебоїв і несистемних поставок завдяки наявності двох і більше постачальників".

В Acino нагадали, що більшість антидепресантів реалізується за кошти населення, однак завдяки розширенню програми реімбурсації з серпня 2024 року стануть більш доступними для пацієнтів. Зокрема, до програми увійшли молекули есциталопраму, пароксетину, сертраліну.

"Програма реімбурсації - це важливий інструмент держави, що дає змогу забезпечити пацієнтів доступними ліками. Зокрема, до програми реімбурсації включено наші препарати в напрямках розладів психіки, поведінки та епілепсії, хвороби Паркінсона та серцево-судинних захворювань", - наголосили у фармкомпанії.

Acino в Україні є частиною міжнародної фармгрупи зі штаб-квартирою в Цюріху, яка спеціалізується на розробці, виробництві та просуванні на міжнародній арені високотехнологічних лікарських засобів.

Виробничі потужності Acino в Україні - ТОВ "Фарма Старт" - сертифіковані відповідно до стандартів GMP EU і оснащені науково-дослідною лабораторією з розробки генеричних препаратів, яка щорічно випускає 2-3 нових продукти.

Завод експортує продукцію до семи країн СНД, ближнього зарубіжжя та Південно-західної Азії. Компанія спеціалізується в таких терапевтичних напрямах як неврологія, психіатрія, кардіологія, ендокринологія, гастроентерологія, педіатрія та терапія. З початку роботи в Україні у 2015 році група компаній Acino заплатила понад 2,3 млрд грн податків і зборів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА