12:36 16.04.2024

The Reckoning Project подав позов в Аргентині у зв'язку з катуванням українця росіянами

2 хв читати

Ініціатива українських і міжнародних журналістів та юристів з документування воєнних злочинів The Reckoning Project подала кримінальний позов до Федерального Суду Аргентини.

"Цим позовом потерпілий пан М (ім'я не розголошується з міркувань безпеки) звертається до Федерального Суду із запитом розслідувати катування, які до нього застосували ідентифіковані та не ідентифіковані російські посадовці та пов'язані з ними особи, які самі його катували, а також допомагали застосовувати катування", - ідеться в пресрелізі проєкту, переданому агентству "Інтерфакс-Україна".

"Свідчення пана М у позові демонструють практики катувань електрострумом під час затримання росіянами в одному з окупованих ними українських міст. Вони підтверджуються знахідками міжнародних організацій, зокрема ООН, які задокументували схожі випадки катувань, що застосовувалися до інших осіб на території того самого об'єкта, де утримували пана М", - ідеться в релізі.

Наталя Гуменюк, українська журналістка, співзасновниця проєкту та директорка Лабораторії журналістики суспільного інтересу зазначає, що численні докази катувань цивільних в Україні вимагають від міжнародної спільноти підтримати правосуддя.

"Протягом останніх двох років лише нашій відносно маленькій команді довелося поспілкуватися з кількома сотнями тих, хто пережив воєнні злочини в Україні. Ми задокументували більш як сотню свідчень людей, яких викрадали, утримували в нелюдських умовах, катували, а до кількох десятків із них застосовували електрострум. Історія пана М, на жаль, одна з багатьох. Ми не можемо очікувати, що одна правова система здатна впоратися з такою кількістю злочинів, про що йдеться і в заяві ООН. Для нас, українців, аргентинська експертиза судів є одночасно і закликом до міжнародної підтримки у відстоюванні верховенства права, і надією, що правосуддя можливе", - каже вона.

Британсько-сирійський адвокат Ібрагім Олабі, який керував командою проєкту у справі за цим позовом, зазначає: "Міжнародні злочини можуть бути вчинені в одній країні, але через міжнародні угоди світова спільнота чітко дала зрозуміти, що вони мають стосуватися всіх держав. Сьогодні ми закликаємо серйозне судочинство Аргентини, яка як ніхто розуміє такі звинувачення, ретельно розслідувати ці жахливі порушення".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА