Інтерфакс-Україна
20:34 20.12.2023

СБУ оголосила в розшук російського олігарха Фрідмана

1 хв читати
СБУ оголосила в розшук російського олігарха Фрідмана

Служба безпеки України (СБУ) оголосила в розшук російського олігарха Михайла Фрідмана як особу, яка переховується від органів досудового розслідування, повідомляється в розшуковій базі МВС.

У картці Фрідмана вказано дату зникнення - 10 жовтня 2023 року, а також інкриміновану статтю Кримінального кодексу - ч. 3 ст. 110-2, тобто фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України.

Як повідомлялося, на початку вересня слідчі Служби безпеки повідомили Фрідману про підозру за ч.3 ст.110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

За даними ЗМІ, від початку повномасштабного вторгнення Росії Фрідман "влив" близько 2 млрд рублів (близько $20,51 млн) у кілька військових заводів країни-агресора. Фрідман жив у Лондоні з 2013 року, у жовтні 2023 року він переїхав до Ізраїлю, а після нападу ХАМАС утік до Москви.

Фрідман є засновником російської групи "Альфа", був одним із власників Sense Bank (раніше - Альфа-Банк Україна), який націоналізували у зв'язку із запровадженням санкцій проти російських акціонерів. Інші українські активи Фрідмана, зокрема частки в ПрАТ "Київстар", заарештовані в рамках кримінального провадження.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін виділив 30,8 млн грн на ліквідацію наслідків ракетно-дронової атаки РФ в Тернополі - Свириденко

Президент Чехії закликав уряд продовжувати підтримку України

Україна надала США відповідь на останній проект мирного плану – ЗМІ

Премʼєр Бельгії не виключає судового позову проти ЄС через можливу конфіскацію російських активів

План розвитку залізниці на 2026р включає держзамовлення на перевезення та Wi-Fi у спальних потягах - Мінрозвитку

Наукову концепцію розвитку законодавства України обговорили в Києві

Кабмін затвердив положення про інформсистему "Пульс вступу" для моніторингу виконання зобовʼязань з євроінтеграції

Кабмін затвердив політику "зимового вступу" до вишів на "нульовий курс"

Отримувачі 1 тис. грн "Зимової підтримки" через "Укрпошту" зможуть витратити її до кінця лютого 2026р - Кабмін

Зеленський повідомив про посилення бойової авіації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА