Інтерфакс-Україна
11:02 27.10.2023

КМІС: Жителі прифронтових регіонів найбільше довіряють телеграм-каналам, найменше - TikTok

2 хв читати
КМІС: Жителі прифронтових регіонів найбільше довіряють телеграм-каналам, найменше - TikTok

Опитані жителі прифронтових регіонів України віддають найбільшу перевагу перевіреній інформації: 70% визначають цей критерій як один із трьох найважливіших або найважливішим, за показниками довіри лідирують телеграм-канали (51%), міжнародні ЗМІ (47%) та українські інтернет-ЗМІ (45%).

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 7-12 серпня 2023 року на замовлення USAID (проєкт "Трансформація комунікацій в Україні").

"Серед критеріїв вибору джерела інформації немає безумовного лідера, просто помітно, що найбільше респонденти говорять про надання перевіреної інформації - 42% визначають цей критерій як один із трьох найважливіших, а 28% вважають його найважливішим", - ідеться в повідомленні КМІС за підсумками дослідження.

Інші основні критерії: актуальність новин (31% визначають як один із трьох найважливіших і 9% вважають найважливішим), надійність джерела (відповідно, 29% і 14%), відсутність пропаганди (27%).

"За показниками довіри (незалежно від користування) лідирують телеграм-канали (51% скоріше або повністю їм довіряють, 8% не довіряють), міжнародні ЗМІ (47% проти 8%) та українські інтернет-ЗМІ (45% проти 11%)", - зазначають соціологи.

Як зазначається в повідомленні, ТВ-марафону довіряють 44% проти 18%, які не довіряють. Також у п'ятірці джерел за довірою - радіо, якому довіряють 37%, не довіряють - 9%. Найнижчі показники довіри у TikTok, якому довіряють 14%, не довіряють - 31% (це єдине джерело з переліку, що має від'ємний (і доволі виразний) баланс довіри-недовіри; водночас серед респондентів до 25 років 40% йому довіряють).

Протягом 7-12 серпня 2023 року КМІС провів опитування жителів 10 прифронтових регіонів на замовлення проєкту "Трансформація комунікацій в Україні", що є програмою USAID, яку реалізує "Кімонікс Інтернешнл" в Україні. Методом онлайн-інтерв'ю було опитано 1000 дорослих жителів прифронтових регіонів. За звичайних обставин статистична похибка загальної вибірки не перевищує 3,1%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Військові Ізраїлю поки що не ведуть масштабного наступу в Газі, щоб не заважати переговорам про заручників

В Офісі президента відбувся брифінг для іноземних дипломатів щодо санкційної політики проти Росії

Суд скасував вирок ексголові Броварської РДА, який скоїв наїзд на чотирьох пішоходів

Трамп продовжив на рік заборону на приймання в американських портах суден з Росії

Єврокомісія хоче прискорити процес відмови у притулку в ЄС вихідцям із "безпечних країн"

Бельгія надасть Україні 150 млн євро технічної допомоги в межах проєкту BE-Relieve Ukraine

Президент Фінляндії обговорив із Зеленським ситуацію на фронті

Мінрозвитку підготувало зміни до правил перевезення домашніх тварин

Поліцейські повідомили про підозру підліткам, причетним до вбивства жителя Прикарпаття

Омбудсман України звернувся до ООН та МКЧХ у зв'язку з черговим розстрілом полоненого

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА