12:09 14.02.2022

МЗС: Слова Пристайка про НАТО є невдалим формулюванням

2 хв читати
МЗС: Слова Пристайка про НАТО є невдалим формулюванням

Слова посла України у Великій Британії Вадима Пристайка про те, що Україна нібито готова розглянути відмову від членства в НАТО для запобігання війні з РФ є невдалим формулюванням, повідомив речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

"Сьогодні багатьох схвилювали слова посла України у Великій Британії про те, що Україна начебто готова розглянути відмову від членства в НАТО для запобігання війні з Росією. МЗС вже надало роз'яснення, але хочу ще раз повторити, що ці слова є невдалим формулюванням. Перспектива членства України в НАТО закріплена в Конституції, і жодні рішення не можуть ухвалюватися всупереч Основному закону", - сказав Ніколенко під час онлайн-брифінгу в понеділок.

Він наголосив, що Україна наразі не є членом НАТО чи іншого безпекового альянсу, тому ширше питання гарантій безпеки є ключовим для України.

"Безумовно, найкращою такою гарантією було б негайне прийняття України до Альянсу. Але загрози Україні існують тут і тепер, тому пошук відповіді на питання гарантій стає фундаментальним і терміновим завданням, над яким працює вся система влади", - зазначив Ніколенко.

Раніше посол України у Великій Британії, колишній міністр закордонних справ Вадим Пристайко в інтерв'ю BBC Radio 5 Live заявив, що в Києві можуть відмовитися від вступу до Північноатлантичного альянсу, якщо це допоможе уникнути повномасштабної війни з Росією. Водночас він визнав, що його слова можуть йти врозріз із нормами Конституції України. "Я зараз почасти йду проти головного документа, який у нас є. Але коли я говорю це, я маю на увазі, що ми гнучкі і намагаємося знайти найкращий вихід. Якщо нам доведеться піти на якісь серйозні поступки, це те, що ми можемо зробити. Безперечно", - підсумував дипломат.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Київ передав на фронт 45 купольних систем РЕБ для захисту від безпілотників – мер

Ворог скинув на Костянтинівку три авіабомби, п'ятеро людей загинуло

Україна і США випрацювали остаточний варіант Угоди про встановлення правил та умов Інвестфонду відбудови України - Шмигаль

Кошта провів підготовчу до спецсаміту відеоконференцію з лідерами ЄС, Макрон поінформував про результати зустрічі з Трампом

Стефанчук закликав міжнародних партнерів не дати РФ навіть шансу утвердити свою окупацію

Крим та Севастополь є і залишатимуться невід'ємними частинами України - Кримська платформа

Сили оборони відбили у противника селище Котлине під Покровськом, знешкоджено майже 500 окупантів

Військовий літак розбився біля столиці Судану, загинули понад 45 осіб

Туреччина рішуче підтримує повну територіальну цілісність України, включно з Кримом

Ночі в Україні трохи потеплішають, погода очікується майже без опадів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА