16:24 18.04.2018

Дрони можуть внести до списку дотаційної сільгосптехніки

2 хв читати
Дрони можуть внести до списку дотаційної сільгосптехніки

Народні депутати пропонують внести безпілотні літальні апарати (БПЛА) - дрони - до списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню.

Така ініціатива міститься в законопроекті "Про внесення змін до закону "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" (№8275), зареєстрованому у Верховній Раді в середу, 18 квітня.

"Документ передбачає розширення списку техніки сільськогосподарського призначення, яка підлягає дотуванню. До переліку техніки та обладнання для агропромислового комплексу додаються безпілотні літальні апарати - дрони. Йдеться про техніку вітчизняного виробництва, яка використовується в системі точного землеробства та здійснює дистанційно зондування посівів за допомогою дронів, а також обладнання, встановленого на цих агрегатах. Закон дасть змогу максимально спростити закупівлю цієї сучасної техніки фермерським господарствам, які прагнуть використовувати передові технології й останні наукові розробки", - зазначив ініціатор законопроекту президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

За його словами, документ буде розглянуто на засіданні аграрного комітету Верховної Ради наступного місяця. Його необхідно винести на розгляд парламенту в позачерговому порядку, оскільки він не потребує широкого обговорення.

"Головне, щоб цей документ поставили на розгляд вчасно. Адже нині дуже багато законопроектів чекають на розгляд. Деякі - роками. Але цей законопроект створює передумову для впровадження державної підтримки широкому застосуванню інформаційних технологій у сільськогосподарському виробництві. Таким чином, вітчизняні аграрії зможуть активно переходити на використання інноваційної техніки, яка матиме невисоку вартість", - наголосив президент УАК.

Раніше асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ) пропонувала включити до переліку сільгосптехніки, що підлягає компенсації, дрони й обладнання для елеваторів.

"Нині придбати безпілотник за $2-3 тис. може далеко не кожен фермер. Проте якщо дрони реалізовуватимуться через програму часткової компенсації вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва, агровиробник може розраховувати на компенсацію 25% ціни БПЛА. Виробники такого обладнання отримають поштовх до розвитку за рахунок збільшення попиту", - прокоментував таку ініціативу координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров, слова якого наведено на сайті асоціації.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів у рамках механізму розподілу коштів на держпідтримку агропромислового комплексу на 2018 рік виділяє близько 1 млрд грн на програму 25%-ї компенсації аграріям вартості української сільгосптехніки.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

Парламент ратифікував Конвенцію PЄ про правопорушення, пов'язані з культурними цінностями

Президент Латвії заявив про плани збільшення видатків на оборону до 5% ВВП

До програми підготовки українських військових INTERFLEX приєдналась Албанія

На ЧАЕС продовжуються роботи з гасіння осередків тління та часткового розкривання конструкцій конфайнменту

Європейські лідери зустрінуться в Лондоні 2 березня для обговорення оборони - Туск

Обмеження е/е для промспоживачів у середу заплановано всього на три вечірні години доби – "Укренерго"

Кабмін призначив Коновалову заступником міністра освіти і Кісь головою Нацфонду досліджень

Рада розширила можливості спецзакладів загальної середньої освіти для реабілітації осіб з особливими потребами та військовослужбовців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА