Facts

Гройсман, Штайнмаєр та Еро обговорили виконання Мінських домовленостей

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман, міністри закордонних справ Німеччини і Франції Франк-Вальтер Штайнмаєр та Жан-Марк Еро обговорили в Києві виконання Мінських домовленостей напередодні зустрічі міністрів закордонних справ "Нормандської четвірки" в Парижі 3 березня.

В.Гройсман запевнив, що українська сторона виконує Мінські домовленості, проте інша сторона порушує взяті на себе зобов'язання. "Коли ми бачимо з боку Російської Федерації абсолютне нехтування всіма зобов'язаннями, які були нею узяті, зрозуміло, що це ускладнює весь процес, а тим більше, коли є нарощення ескалації", - наводить слова спікера українського парламенту сайт Верховної Ради.

"Дуже важко знаходити аргументи, коли вбивають твоїх співгромадян", - наголосив голова Верховної Ради. "Я вже давно розпочинаю свій робочий день з інформації про те, скільки було обстрілів за добу, скільки людей, не дай Боже, загинуло або поранено. І все це відбувається з російської зброї на території суверенної України", - додав він.

Голова Верховної Ради наголосив, що необхідно продовжити політику тиску на Російську Федерацію через недотримання нею Мінських домовленостей. "Розраховуємо, що політика тиску на агресора буде збережена, і Європейський Союз залишатиметься об'єднаним навколо питань видворення військ, зброї, найманців та кадрових російських військових із території України, відновлення кордону, проведення всіх необхідних заходів для реінтеграції цих територій (тимчасово окупованих - ІФ) до нормального, мирного життя в суверенній, незалежній, європейській країні", - зазначив В.Гройсман.

У свою чергу глави МЗС Франції та Німеччини запевнили, що їхні країни готові надалі підтримувати Україну. "З моменту анексії Криму та початку військового протистояння на сході України Франція та Німеччина спільно прагнуть підтримати вас на шляху до плюралістичної, демократичної, незалежної України, яка була б єдиною", - заявив Ф.-В.Штайнмаєр.

Керівники зовнішньополітичних відомств Франції та Німеччини відзначили важливість подальшого здійснення реформ в Україні. Вони наголосили, що Європейський Союз потребує чіткого сигналу від України про те, що реформи триватимуть незважаючи на складну політичну ситуацію в країні.

У відповідь В.Гройсман запевнив, що жодної зміни курсу у реформуванні країни в Україні не розглядається. "Ми йдемо вперед, у нас немає і думки зупинитися на шляху реформ. Це неприпустимо", - зазначив він.

Advertising
Advertising

LATEST