Інтерфакс-Україна
21:19 15.12.2025

Туск: Є багато ознак того, що після сьогоднішньої зустрічі в Берліні ми будемо на крок ближче до миру

2 хв читати
Туск: Є багато ознак того, що після сьогоднішньої зустрічі в Берліні ми будемо на крок ближче до миру

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск перед від’їздом на зустріч до Берліна, де європейські лідери разом з американською делегацією та президентом України Володимиром Зеленським зустрічаються для обговорення деталей мирного плану для України, заявив, що поточна ситуація "дає більше підстав для надії, ніж будь-коли раніше".

"Є багато ознак того, що після сьогоднішньої зустрічі в Берліні ми будемо на крок ближче до миру",– наводить слова Туска пресслужба польського уряду.

Він зазначив, що зустріч у Берліні у понеділок є частиною ширшого та складного переговорного процесу, який "вимагає терпіння та відповідальності від усіх сторін."

"Я бачу справжню добру волю з української сторони, а також серед європейських лідерів та американських посланців, знайти спільний знаменник", - додав Туск.

Зазначається, що переговорний документ щодо умов миру в Україні вже підготовлено. У роботі над остаточним документом з польського боку брав участь Роберт Купецький, радник прем'єр-міністра з питань національної безпеки.

В польському уряді вважають, що "поточна ситуація дає більше підстав для надії, ніж будь-коли раніше", а мирний процес буде тривалим і залежатиме від багатьох факторів. Польща зробить усе можливе, щоб переговори призвели до більшої, а не меншої безпеки для Польщі, запевнив прем’єр.

"Для мене найважливіше — забезпечити, щоб жодне положення будь-яких майбутніх пропозицій не послабило безпеку Польщі. Це для мене абсолютно необхідно", – наголосив Туск.

Він підкреслив, що інтереси та безпека Польщі є першочерговими в усіх міжнародних переговорах.

Водночас Туск наголосив, що європейська співпраця зі Сполученими Штатами залишається основою безпеки Польщі та всього регіону.

Після зустрічі в Берліні прем'єр-міністр вирушить до Гельсінкі на чергову зустріч північного та східного флангів НАТО. Співпраця зі скандинавськими та балтійськими країнами має вирішальне значення для регіональної стабільності. Румунія вперше візьме участь у цьому форматі, що стане значним досягненням у регіональній політиці.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ДСНС встановила 5 генераторів для аварійного електроживлення житлових будинків у Києві

Посадовці Словаччини домовилися про відмову в військовій підтримці України - ЗМІ

ДТЕК: Через атаки, морози та перевантаження мереж у Києві фіксуються численні аварії, частина відключень може бути тривалою

У Краматорську через обстріл зруйновано котельню, що обслуговувала один з мікрорайонів міста

Глава "Укрзалізниці" радить планувати стикування із запасом мінімум у 3-4 години

Пріоритетним напрямом залишається постачання ракет для ППО від партнерів - Зеленський

Зеленський: Головне завдання зараз – відновлення енергозабезпечення всіх будинків після ударів

Зеленський: Повномасштабна війна Росії проти України триває стільки ж, скільки тривала нацистська війна проти СРСР - 1418 днів

У понеділок "Укренерго" застосовуватиме обмеження електроенергії в усіх регіонах України

Міська влада просить харків'ян обмежити пересування транспортом через негоду

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА