Інтерфакс-Україна
14:28 13.10.2025

Місцевим органам необхідно звірити назви вулиць з переліком осіб та подій, що містять символіку російської імперської політики - голова УІНП

2 хв читати
Місцевим органам необхідно звірити назви вулиць з переліком осіб та подій, що містять символіку російської імперської політики - голова УІНП
Фото: УІНП

Місцевим органам влади необхідно звірити назви своїх вулиць з переліками осіб та подій, що містять та не містять символіку російської імперської політики, заявляє голова Українського Інституту національної пам’яті (УІНП) Олександр Алфьоров.

"Міські, сільські, селищні ОТГ мають подивитися ці списки, перевірити, відповідно до закону, що у них, можливо, не співпадає, і на місцевих сесіях рад, звісно, проговорити перейменування, або зупинити якісь процеси по перейменуванню", - сказав Алфьоров в ефірі національного телемарафону в понеділок, коментуючи переліки осіб та подій, що містять та не містять символіку російської імперської політики.

Також він додав, що на даний момент в списки входять особи та події в період від Московського царства до Російської імперії, а в подальшому туди включатимуть ще особистостей періоду Радянського союзу і сучасної Російської Федерації.

Як повідомлялося, на початку жовтня Український інститут нацпам'яті на підставі фахових висновків Експертної комісії оприлюднив переліки осіб та подій, що містять та не містять символіку російської імперської політики.

Зокрема, до переліку осіб та подій періоду Московського царства та Російської імперії, об’єкти присвячені яким містять символіку російської імперської політики, серед інших увійшли: Петро Багратіон, Михайло Бакунін, Микола Бауман, Іван Бунін, Михайло Воронцов, Михайло Глінка, Борис Годунов, Микола Карамзін, Михайло Кутузов, Михайло Лермонтов, Михайло Ломоносов, Модест Мусоргський, Павло Нахімов, Григорій Потьомкін, Олександр Пушкін, Олександр Суворов, Іван Сусанін, Іван Тургенєв та інші. 

До переліку, тих, які не містять російської імперської політики, серед інших увійшли: Іван Айвазовський, Карл Брюллов, Михайло Врубель, Олександр Герцен, Микола Гоголь, Володимир Даль, Осип Дерібас, Василь Каразін, Микола Кибальчич, Олександр Купрін, Микола Некрасов, Микола Пирогов, Ілля Рєпін, Антон Чехов, Костянтин Ціолковський та інші.

Зазначається, що дані переліки не є вичерпними і будуть доповнюватися новими даними про осіб та події періодів Московського царства, Російської імперії, Російської держави, РСФРР, СРСР та сучасної Російської Федерації.

21 серпня Верховна Рада ухвалила закон "Про засади державної політики національної пам'яті".

27 липня 2023 року набув чинності закон України "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

В листопаді 2023 року Український інститут нацпам'яті підготував збірник матеріалів, рекомендацій та документів щодо виконання вимог закону "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна синхронізувала санкції з Великою Британією, а також застосувала обмеження відповідно до резолюцій Радбезу ООН

Порошенко передав військовим п’ять нових екскаваторів для будівництва укріплень та контейнерні ремонтні комплекси

Китай зростив об’єм імпорту російських енергоресурсів – Зеленський

Загиблий у Києві – 71-річний чоловік, його дружина у важкому стані в лікарні, постраждало 32 людини – поліція

Помірний, а іноді й значний сніг очікується в Україні у найближчі дні

Україну атакували 40 ракет та 519 БпЛА, знешкоджено 503 цілі, є влучання 10 ракет – ПС ЗСУ

Зеленський взяв на переговори із Трампом Умєрова, Гнатова, Соболєва, Кислицю та Бевза

Зеленський про діалог із суспільством щодо умов миру: в кінці-кінців є референдум, є вибори

Співробітники Управління держохорони чинять спротив працівникам НАБУ

Україна посилається на правила ЄС у мирному плані, бо ми є майбутнім членом союзу – Зеленський щодо питань мови та релігії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА