Інтерфакс-Україна
10:28 03.10.2025

Двое "азовців" повернулися додому під час останнього обміну - Прокопенко

1 хв читати
Двое "азовців" повернулися додому під час останнього обміну - Прокопенко

Під час обміну 2 жовтня з російського полону до України повернулися двоє військовослужбовців 12-ї бригади спеціального призначення "Азов", повідомив командир 1-го корпусу Національної гвардії "Азов" Денис Прокопенко "Редіс".

"Я вітаю наших побратимів, котрі провели майже три з половиною роки у нелюдських умовах російських тюрем, з поверненням на рідну землю, до своїх близьких. Дякую вам за вашу силу духу, за те, що вистояли. В першу чергу, хочу подякувати за роботу всіх бійців, які беруть полонених на полі бою та поповнюють наш обмінний фонд", - написав він у Facebook.

Також Прокопенко подякував президенту України, представникам МВС, СБУ, ГУР, "Асоціації родин захисників Азовсталі", країнам-партнерам, що сприяють обмінному процесу.

"Кожен військовослужбовець, який бився в Маріуполі, не зрадив присязі і виконав наказ, має бути обміняний", - наголосив він.

У російському полоні перебувають близько 800 бійців "Азову", переважно захисників Маріуполя та "Азовсталі".

Як повідомлялося, жовтня 2025 року відбувся черговий, комбінований обмін полоненими з Росією: частину з 205 наших людей з них було обміняно згідно з домовленостями у Стамбулі, частину – в межах чергового, 69-го обміну.

В Україну повернулися 185 військовослужбовців та 20 цивільних, яких незаконно утримували росіяни.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга і глава МЗС Болгарії обговорили мирні ініціативи та подальші кроки співпраці

Допомога Україні перевищила сплату РФ за нафту і газ лише у 5 з 24 європейських країн у 2022-24рр – Держдеп США

Заступник Рубіо: Європейські країни з 2022 року могли переказати Росії більше коштів, ніж Україні

Макрон повідомив Зеленському про міжнародні дискусії та підтвердив підтримку Франції

Обстріл РФ сильно пошкодив склади PROSTOR, "Мед-Сервіс" та "БаДМ у Дніпрі та "Трібо" у Білій Церкві

"Мадяр" показав вибухові удари по Рязанському НПЗ і меткомбінату в Алчевську

У Слов'янську шестеро постраждалих внаслідок скинутої ворогом авіабомби

РФ продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, пошкоджено інфраструктуру

Поліцейський постраждав унаслідок атаки ворожих безпілотників Запоріжчини

У неділю очікується відключення е/е від 3 до 4 черг для споживачів у всіх регіонах України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА