Інтерфакс-Україна
12:00 19.09.2025

Будинок уряду у Києві готують до протиаварійних і консерваційних робіт, КМДА погодила дозвільні документи

1 хв читати
Будинок уряду у Києві готують до протиаварійних і консерваційних робіт, КМДА погодила дозвільні документи

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації (КМДА) погодив проведення першочергових протиаварійних і консерваційних робіт пошкодженого ворожим ударом Будинку уряду на період розробки науково-проєктної документації з реставрації пам'ятки, повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

"Фахівці департаменту охорони культурної спадщини долучилися до роботи комісії з обстеження об’єкта та забезпечили оперативне оформлення всіх дозвільних документів. Це дасть змогу найближчим часом розпочати першочергові протиаварійні та консерваційні роботи, відповідно до затвердженого Урядом Порядку проведення робіт на пам’ятках в умовах воєнного стану", – сказала Старостенко, висловлювання якої наводить пресслужба КМДА на сайті у п'ятницю.

Вона додала, що за результатами обстеження вже сформовано Акт огляду технічного стану. В Акті комісія зокрема зафіксувала рішення щодо можливості виконання протиаварійних і невідкладних консерваційних робіт для збереження об'єкту на період, необхідний для розробки науково-проєктної документації з реставрації пам'ятки.

Як повідомлялося, в ніч на 7 вересня 2025 року внаслідок ворожого удару Будинок уряду України зазнав значних пошкоджень. Було зруйновано верхні поверхи та дах, унаслідок чого виникла пожежа.

Очікується, що найближчим часом мають розпочати протиаварійні та консерваційні заходи, які необхідні для стабілізації стану споруди та унеможливлять подальші руйнування. Цей етап стане підґрунтям для комплексних наукових досліджень, розробки проєктної документації та подальшої реставрації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

На Кіпрі поліція була залучена до розслідування смерті дипломата РФ та зникнення ексСЕО "Уралкалію" – ЗМІ

Глава МЗС Ірану перебуває в контакті з Віткоффом для обговорення ситуації в країні - ЗМІ

Стартував прийом анкет у другу когорту програми REDpreneur Women

Мінспорту: якщо вам від 14 до 35 років, ви офіційно належите до категорії "молодь"

Шмигаль задекларував 1,6 млн грн доходів за 2025 рік, дружина - 9,3 млн грн

Російського командира засудили до 12 років за катування цивільних на Чернігівщині

Зеленський доручив Свириденко, Качці і Соболеву забезпечити супровід та експертизу економічних аспектів майбутніх угод між Україною та США

МЗС Естонії заборонив в'їзд першим 261 російським бойовикам, які брали участь в агресії проти України

Зеленський доручив фіналізувати та передати для розгляду на найвищому рівні документ щодо гарантій безпеки для України від США

Без тепла у Києві майже 800 будинків - Кличко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА