Інтерфакс-Україна
15:03 12.06.2025

Для подолання мінімального прохідного балу НМТ з математики потрібно знати предмет на рівні 7 класу - директорка УЦОЯО

2 хв читати
Для подолання мінімального прохідного балу НМТ з математики потрібно знати предмет на рівні 7 класу - директорка УЦОЯО

Директорка Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко заявляє, що для подолання мінімального прохідного балу з національного мультипредметного тесту (НМТ) з математики потрібно знати предмет на рівні 7-го класу.

"Як і завжди, будь-який тест розрахований на різного рівня підготовку вступників. Відтак, у тесті НМТ є як складні завдання для найбільш підготовлених вступників, так і дуже легкі завдання для тих вступників, які ще не мають достатньої підготовки з математики. 5-7 балів з 32 - це та кількість, якої достатньо для подолання порогового балу, - можна набрати, знаючи математику на рівні до 7-го класу включно", - сказала вона в ефірі національного телемарафону в четвер.

Вакуленко також зазначила, що міжнародна практика показує, що саме результати тестів з математики і мови найкраще передбачають, хто з вступників буде найкраще навчатися у вишах.

"Мінімальні бали потрібно набрати абсолютно кожному і кожній, оскільки мінімальні бали свідчать про те, що людина готова здобувати вищу освіту. Вища освіта - це не лише про професійні здатності, вища освіта - це про загальний рівень спроможності функціонувати в суспільстві. І математика на базовому рівні надзвичайно важлива", - додала вона.

Раніше УЦОЯО спростовував інформацію із соціальних мереж про складність і "відірваність від реальності" НМТ з математики.

Як повідомлялося, у 2025 році НМТ включає тестування з обов'язкових навчальних предметів: "українська мова", "математика", "історія України" та навчального предмета за вибором ("іноземна мова", "біологія", "географія", "фізика", "хімія", "українська література"). НМТ з історії України охоплюватиме весь курс історії з найдавніших часів до сьогодення. Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій. Основні відбуватимуться протягом 14 травня - 25 червня; додаткові - 14-25 липня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили впродовж доби 1220 військовослужбовців - Генштаб

Європейські лідери змогли досягти прийнятного результату - Кислиця

Чехія, Угорщина та Словаччина не будуть задіяні у виконанні рішення саміту ЄС щодо надання Україні EUR 90 млрд кредиту за рахунок бюджету ЄС

Лідери ЄС засудили підтримку війни РФ третіми країнами

ЄС буде посилювати тиск на РФ, 20-й пакет санкцій буде прийнятий на початку 2026 року – висновки саміту ЄС

Держави-члени ЄС мають активізувати військову підтримку України – висновки саміту ЄС

ЄС готовий зробити свій внесок в гарантії безпеки для України – висновки саміту ЄС

Лідери ЄС знову підтвердили непохитну підтримку України – висновки саміту ЄС

Фон дер Ляєн: подібно до репараційного кредиту, Україна поверне кредит тільки тоді, коли РФ виплатить репарації

Кошта: Україна отримає позику, підкріплену бюджетом ЄС, в розмірі EUR 90 млрд, яку вона поверне тільки після виплат репарацій РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА