Інтерфакс-Україна
15:24 08.06.2025

Міжнародний мистецький проєкт "Музика заради миру" презентовано у Києві

2 хв читати
Міжнародний мистецький проєкт "Музика заради миру" презентовано у Києві
Фото: Олександр Злуніцин

Видатні музиканти України, Австрії, Німеччини та США презентували Міжнародний мистецький проєкт "Музика заради миру" на сцені Національної опери в Києві.

Понад 150 артистів виконали "Реквієм" Вольфганга Амадея Моцарта та "Кантату часів війни" сучасного композитора Йорга Відманна (Німеччина), яка в Україні прозвучала вперше.

"Кантата часів війни (Cantata in tempore belli) створена під час війни й справляє грандіозне враження… Твір вже мав світову прем'єру в Гамбурзі", - розповів на брифінгу генеральний директор-художній керівник Національної опери України Петро Чуприна.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна" на українську прем'єру прибув і сам Відманн.

Фото - Олександр Злуніцин

"Мені, звичайно, дуже пощастило, що мене не торкнулася війна, але вона вплинула на мене в емоційному сенсі - і я відчув потребу зайняти позицію проти воєн у світі. Саме тому я поставив у центр цієї кантати жінку, яка втратила дитину", - розповів Відманн.

За словами композитора, він музику поєднав з текстами з Біблії та з творів німецьких поетів різних століть, які стали висловлюваннями головної героїні кантати.

"Мені вдалося в кінці вистави, в останні дві хвилини, незважаючи на темряву, яка є в цій виставі і яка є у війнах, показати, що все ж таки є шматочок надії, в яку можна повірити, яка не є фальшивою і намальованою, яка є справжньою - це слово "Pax" - "Мир". Його тільки шепочуть і ледве наважуються вимовити, але із цього шепоту люди розуміють, яка в ньому сила", - зазначив композитор.

Фото - Руслан Сингаєвський

До ролі читця в "Кантаті" була залучена українська правозахисниця Олександра Матвійчук. Її голос підсилив головний меседж проєкту - "шукай миру і невтомно поривайся до нього".

Українську прем'єру "Кантати" виконали хор та оркестр Національної опери, хор Капели Лятошинського Національного будинку музики, солістка - Іда Алдріан (Австрія), хормейстер – Богдан Пліш (Україна), диригент - Кент Нагано (США).

Світова прем’єра "Кантати" відбулася за участі хору Капели Лятошинського та Гамбурзького державного оркестру під орудою Нагано у лютому 2025 року в Ельбській філармонії (м.Гамбург).

ОСТАННЄ

ДБР повідомило про підозру експосадовцю ДСНС у Запоріжжі за незаконне збагачення на майже 13 млн грн

Майже половина підприємців не відчули впливу "Нацкешбеку", 22% оцінюють його позитивно - опитування ІЕД

Інформація про начебто захоплення ворогом н.п. Серебрянка та Дронівка не відповідає дійсності - ДШВ

В ЗМІ скептично оцінили рішення лідерів ЄС щодо фіндопомоги Україні

Завершено набір учасниць на першу хвилю програми REDpreneur Women

СБУ затримала ворожого агента, який намагався облаштувати "відеопастки" на автотрасах Дніпра

Міноборони розпочало тестування системи "Майно" у військових частинах

В Україну повернуто ще 1003 тіла, які за твердженням російської сторони належать українським військовослужбовцям - Коордштаб

Уряд вивільнив 800 МВт потужності для споживачів після перегляду об'єктів критичної інфраструктури – Міненерго

У Варшаві розпочалась зустріч Навроцького та Зеленського

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА