Інтерфакс-Україна
09:37 21.05.2025

Петиція про збереження Житнього ринку в Києві та чесні правила приватизації набрала необхідні голоси

2 хв читати
Петиція про збереження Житнього ринку в Києві та чесні правила приватизації набрала необхідні голоси

Петиція на сайті Київської міської ради із закликом зберегти архітектурну спадщину Житнього ринку в столиці та встановити чесні правила його приватизації набрала необхідні для розгляду 6 тис. голосів.

Згідно з платформою петицій на сайті Київради, петиція була подана 22 квітня і станом на 21 травня набрала необхідні для розгляду 6 тис. голосів.

"Три роки тому місто віддало Житній в оренду і новоспечений орендар зобов'язався зробити там капітальний ремонт. Певно, погодитись на це не вартувало йому великих зусиль, адже в договорі оренди не було прописано що саме потребує ремонту, якого і в які терміни. Результат ви знаєте – сьогодні ринок в аварійному стані, він став небезпечним для покупців і торговців. А орендар зник... Відновлення ринку потребує щонайменше 700 млн грн. Міський бюджет не може виділити таку суму, а жоден орендар не піде на мільйонні вкладення у тимчасову власність", - йдеться в тексті петиції.

У зв'язку з цим, автори петиції закликають: включити будівлю Житнього ринку до переліку об'єктів приватизації та прийняти рішення про приватизацію з включенням обов'язкових умов щодо гарантії збереження архітектурної спадщини ринку; затвердити умови приватизації будівлі Житнього ринку як обов'язкові для потенційного покупця у відповідному договорі купівлі-продажу та передбачити відповідальність такого покупця; у найкоротший термін провести аукціон з приватизації будівлі Житнього ринку на майданчику Prozorro, дотримуючись усіх юридичних вимог та з обов’язковим підписанням покупцем договору з вимогами щодо збереження архітектурної спадщини ринку.

Житній ринок на київському Подолі безперервно існує щонайменше з XI століття. 1980 року за проєктом групи київських архітекторів було споруджено будівлю критого ринку, яка стала найбільшою в Європі (майже 2 тис. торгових місць). Його фасад оформлено металевими панно на тему історії Київської Русі.

Як повідомлялося, в січні 2025 року Київська міська рада оприлюднила проєкт рішення, згідно з яким запропоновано приватизувати Житній ринок, з умовою збереження функціоналу, зовнішнього вигляду та цілісності майнового комплексу та обов'язковим ремонтом протягом трьох років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Харків’янин, який під виглядом поїздок на дачу збирав відомості для російського ФСБ про розташування ЗСУ і техніки, проведе 15 років у в'язниці

Інспектори МАГАТЕ їдуть з Ірану

Єрмак повідомив про розмову Зеленського з Трампом

СБУ: в безпілотниках, якими атакували Київ, знайдені компоненти китайського виробництва

Раді пропонують зробити гнучкішими критерії для Клубу білого бізнесу - Гетманцев

Гетманцев після виявлення порушень закликав гральний бізнес не ухилятися від податків

Офіс генпрокурора про ворожі обстріли: всі факти воєнних злочинів РФ будуть передані до трибуналу по агресії

В Києві повністю відновили рух міської електрички після ранкових обмежень

Військова допомога Україні була припинена одноосібно Гегсетом попри результати аналізу - ЗМІ

Серед 6 постраждалих внаслідок атаки РФ у Кривому Розі – 2 рятувальники – ДСНС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА