Інтерфакс-Україна
16:35 09.05.2025

Перехід на напругу 230 В з 1 липня не призведе до пошкодження побутової техніки – ДТЕК

2 хв читати
Перехід на напругу 230 В з 1 липня не призведе до пошкодження побутової техніки – ДТЕК

Зміна стандарту напруги з 220 В на 230 В з 1 липня цього року в Україні не вплине негативно на роботу побутових приладів, повідомляється у відео групи ДТЕК у п'ятницю.

"Чи варто хвилюватися за побутову техніку?. Зовсім ні. Сучасні прилади в основному виробляються за стандартами ЄС, де 230 В – норма вже багато років. Найважливіше не сама цифра, а стабільність напруги у мережі", - пояснили в енергохолдингу.

Водночас у компанії зазначили, що у рамках нового стандарту напруги відтепер відхилення можливе на 10% – від 207 В до 253 В, що потрібно врахувати при налаштуванні реле напруги в оселях.

В ДТЕК доповнили, що перехід на новий стандарт напруги – це частина системних змін і ще один крок до євроінтеграції.

"Уже понад три роки наша енергосистема працює синхронно з європейською і перехід на 230 В – це просто наступний крок", - зазначили в енергохолдингу.

Як повідомлялося, з 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти європейські підходи до визначення параметрів якості електроживлення, зокрема — перехід на номінальну напругу 230/400 В.

Як зазначили у Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП), одним з ключових нововведень є встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до 253 В (±10% від номінального значення 230 В).

"Очікується, що ці зміни позитивно вплинуть на якість електропостачання. Стабільна напруга зменшить ризики пошкодження побутової техніки, чутливої до коливань, а також знизить потребу у додаткових засобах захисту, таких як стабілізатори", - пояснили у комісії.

Окрім того, це сприятиме підвищенню енергоефективності – електроприлади зможуть працювати в оптимальному режимі, без перевантажень і втрат потужності, додали у НКРЕКП.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

До 32 зросла кількість постраждалих від атаки по портовій інфраструктурі Одещини – ОВА

В Україні в неділю та понеділок – без істотних опадів, місцями туман

Чоловік загинув на Харківщині через ворожий обстріл, під завалами може бути жінка

Представники США та Росії зустрінуться у Флориді для продовження переговорів щодо України – ЗМІ

Цивільний загинув через російський обстріл на Запоріжжі – ОВА

Противник посилив тиск на Дронівку, на окремих ділянках намагається форсувати Сіверський Донець – 7 корпус ДШВ

Уражено два російські літаки Су-27 на аеродромі Бельбек на ТОТ Криму – СБУ

Ворог окупував за добу 12,6 кв.км на двох напрямках – DeepState

Петиція про єдиний колір утеплених фасадів житлових будинків у Києві не набрала необхідної для розгляду кількості голосів

Кабмін розподілив понад 100 млн грн на ремонт лікарень на Миколаївщині та Харківщині і будівництво укриттів в Запорізькій області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА