Інтерфакс-Україна
16:19 21.04.2025

СБУ затримала 5-х проросійських агітаторів, серед яких однопартієць екснардепа Мураєва

2 хв читати
СБУ затримала 5-х проросійських агітаторів, серед яких однопартієць екснардепа Мураєва

Служба безпеки затримала 5-х проросійських інтернет-агітаторів, які публічно підтримували війну РФ проти України та виправдовували воєнні злочини окупантів.

Серед затриманих – 58-річний колишній функціонер забороненої партії "Наші" екснардепа Євгена Мураєва.

"За матеріалами справи, цей фігурант адміністрував одну із груп, яка популяризувала партію у Фейсбуку. Там він регулярно поширював фейки про Сили оборони та обстановку на фронті, а також вихваляв путіна", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі в понеділок.

Як зазначається, загальна аудиторія ворожого інтернет-ресурсу становила 27 тис. користувачів.

Ще один фігурант – співробітник одного із заводів на Київщині, який популяризував окупантів під час спілкування з колегами.

Крім цього, СБУ затримала також ворожу агітаторку у столиці. Зловмисниця зареєструвалась у заборонній соцмережі "Вконтакте", де підтримувала окупаційні угруповання РФ.

На Прикарпатті викрито мешканку селища Богородчани, яка в "Одноклассниках" героїзувала окупантів та виправдовувала тимчасову окупацію східних регіонів України.

Інший фігурант – водій місцевої торговельної компанії, який під час робочих поїздок з колегами починав провокаційні розмови, виправдовуючи злочини Кремля.

Ініційовані Службою безпеки судово-лінгвістичні експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності зловмисників.

Слідчі СБУ повідомили їм про підозру за чч. 2, 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує до 8 років тюрми з конфіскацією майна.

ОСТАННЄ

Заморозки очікуються в північних, більшості західних та центральних областей України у п'ятницю

Зеленський про нічні обстріли міст України: Потрібен відчутний поштовх для дипломатії – потрібен подальший тиск на Росію

Агропідприємство в Одеській області через ракетний обстріл зазнало збитків на 60 млн грн

Кабмін опублікував угоду зі США про створення американсько-українського Інвестиційного фонду відбудови

В Києві в районі Дарниці зафіксовано детонацію невідомих вибухонебезпечних предметів, є постраждалий

Шмигаль доповість про українсько-американську угоду про копалини на засіданні Ради у п'ятницю

В Україні зупинені на планові ремонти 3 з 9 атомних енергоблоків на підконтрольній території

У Харкові зафіксовано влучання ворожого БпЛА, наслідки уточнюються

Держкомтелерадіо закликає зняти з продажу книжки видавництв "Кредо" та "Бебі Бук"

НАДС: 145 держслужбовців загинули від початку повномасштабної агресії РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА