Інтерфакс-Україна
09:06 17.04.2025

Держдеп США закриває Центр з боротьби з іноземним інформаційним втручанням

1 хв читати
Держдеп США закриває Центр з боротьби з іноземним інформаційним втручанням

Підрозділ Держдепу США з боротьби з іноземним інформаційним втручанням припиняє роботу, заявив держсекретар країни Марко Рубіо.

"Я оголошую про закриття Центру з боротьби з іноземними інформаційними маніпуляціями і втручанням (R/FIMI), раніше відомого як Центр глобальної взаємодії (GEC)", - написав він у соціальній мережі X.

За словами держсекретаря, за адміністрації попереднього президента США Джо Байдена R/FIMI витрачав мільйони доларів на "активне замовчування і цензурування голосів американців". При цьому утримання центру обходилося платникам податків у понад $50 млн на рік.

На думку Рубіо, кожен державний службовець США зобов'язаний постійно працювати над збереженням і захистом свободи слова для громадян країни.

Раніше співробітники адміністрації президента США Дональда Трампа, включно з Ілоном Маском, критикували роботу згаданого підрозділу Держдепу. За їхніми словами, попри його міжнародну місію, центр піддавав цензурі американських консерваторів.

Центр, реорганізований із GEC, був створений наприкінці 2024 року. Американська сторона називала метою нового підрозділу Держдепу боротьбу з кампаніями з дезінформації з боку іноземних урядів, зокрема Росії, Ірану та Китаю.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Резервів потужності ТЕС в Україні наразі достатньо для покриття попиту на е/е в умовах ремонтів на АЕС – ексміністерка енергетики

Кримськотатарському журналісту Ремзі Бекірову перешкоджають у російській колонії здійснювати щоденні молитви - омбудсман

Мерц заявив про посилення санкцій проти Росії, якщо Путін відкине пропозиції 30-денного припинення вогню

Росія закрила на 12 і 13 травня повітряний простір над Капустіним Яром, звідки била "орешником"

У Києві Зеленський та європейські лідери вшанували пам’ять загиблих воїнів

Іран готується поставити в Росію пускові установки для балістичних ракет малої дальності - Reuters

Естонія передала техніку та обладнання для психологічних підрозділів ДСНС України

ЄС підтримує заклик до 30-денного припинення вогню в Україні - Каллас

Станція метро "Майдан незалежності" відновила роботу у звичайному режимі – КМДА

Росіяни вбили двох жителів Донеччини 9 травня - обладміністрація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА