Інтерфакс-Україна
15:32 07.02.2025

У ЦПД спростували інформацію про застосування "Орєшніка" по Україні 6 лютого

2 хв читати

Інформація, що з'явилася в іноземних та українських ЗМІ про запуск по Києву 6 лютого вранці другої балістичної ракети середньої дальності "Орєшнік", не відповідає дійсності, повідомив керівник Центру протидії дезінформації (ЦПД) при Раді національної безпеки України Андрій Коваленко.

"Вчора не було запуску "Орєшніка". Росія у випадку таких пусків має попереджати західних партнерів. Попередження не було, і самого запуску з подальшим "падінням ракети" також не було", - написав Коваленко в телеграмі у п'ятницю.

У четвер, 6 лютого, видання Forbes з посиланням на українського військового кореспондента Кирила Сазонова повідомило, що російські окупанти запустили у четвер вранці другу БРСД "Орєшнік", вірогідно, по Києву, але вона не досягнула цілі. Інформація була широко розповсюджена іноземними та місцевими ЗМІ.

Як повідомлялося, вранці 21 листопада 2024 року в період з 05:00 до 07:00 російські війська завдали серію ударів по Дніпру із застосуванням міжконтинентальної балістичної ракети, а також аеробалістичної ракети Х-47М2 "Кинджал" і семи крилатих ракет Х-101. У результаті постраждали двоє людей, пошкоджено промислове підприємство і будівлю центру реабілітації інвалідів. Пізніше Володимир Путін увечері підтвердив завдання удару у відеозверненні. Він стверджував, що російські військові провели випробування однієї з новітніх балістичних ракет середньої дальності "Орєшнік", і це випробування нібито було успішним.

22 листопада в Головному управлінні розвідки розповіли про балістичну ракету, якою було атаковано Дніпро, - атаку здійснила балістична ракета, ймовірно, зі складу ракетного комплексу "Кєдр".

Як зазначають аналітики, найімовірніше, РФ має лише кілька ракет "Орєшнік", які ще тільки запустить у серійне виробництво. Ця ракета, найімовірніше, буде набагато дорожчою, ніж інші ракети, які РФ зараз застосовує проти України. Система з високою ймовірністю є варіантом балістичної ракети "Рубєж" РС-26, яку вперше випробували 2011 року, теж безуспішно.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Перелік вітчизняної с/г техніки по держпрограмі компенсації вартості розширено на 1373 позиції - Мінекономіки

Інтенсивність спроб ворога штурмувати прикордоння Сумщини за тиждень зросла на 30% - ОВА

Глава МЗС Фінляндії обговорила з держсекретарем США Рубіо мир в Україні та стримування загрози від РФ

Шість людей загинуло внаслідок падіння гелікоптера в річку Гудзон у Нью-Йорку - ЗМІ

Британський принц Гаррі відвідав Україну з таємним візитом – ЗМІ

Сибіга нагородив президента Асоціації туризму Алачати за проєкт "Міст надії"

Кількість загиблих під час обвалення даху в нічному клубі в Домінікані сягнула 221 особи, пошукові роботи завершено – ЗМІ

Держдеп офіційно підтвердив відставку посла США в Україні Брінк

На покровському напрямку з початку доби знешкоджено майже 200 окупантів – Генштаб ЗСУ

Зарівна: Ми не можемо обмінювати депортованих дітей на території чи атомні станції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА