15:21 25.01.2025

Зеленський і Санду виступили зі спільною заявою

2 хв читати
Зеленський і Санду виступили зі спільною заявою
Фото: https://www.facebook.com/zelenskyy.official

Президент України Володимир Зеленський і президент Молдови Мая Санду після переговорів у Києві виступили зі спільною заявою, в якій відзначили актуальні аспекти двостороннього та міжнародного співробітництва двох країн, повідомляє Офіс президента України в суботу.

Президент Молдови прибула до Києва на запрошення президента України.

У своїй заяві глави двох держав, зокрема, наголосили на важливості відносин між Україною та Республікою Молдова, що ґрунтуються на принципах добросусідства, спільних демократичних цінностях і повазі до міжнародного права.

Президенти також закликали до виведення російських військ з усіх тимчасово окупованих територій України та рішуче засудили цілеспрямовані й систематичні атаки Росії на цивільну інфраструктуру України. "Ці атаки також загрожують громадянам Молдови через порушення її суверенного повітряного простору, коли безпілотники опиняються на молдовській землі", - заявили вони.

Зеленський і Санду зазначили, що повномасштабна агресія Росії проти України та триваючі порушення міжнародних норм ставлять під сумнів роль Росії як посередника і гаранта в різних ситуаціях конфліктів, зокрема в Придністровському конфлікті, а також підтвердили загальну прихильність мирній реінтеграції Республіки Молдова через перемовини та закликали до безумовного виведення російських військ із Придністровського регіону.

Глави держав засудили безпрецедентну підривну діяльність і гібридні атаки Росії проти Молдови, особливо в контексті торішніх президентських виборів і референдуму. "Ці дії демонструють чіткий намір систематично втручатися в демократичні процеси з метою дестабілізації регіону та підриву стабільності в Європі", - наголосили вони.

Також Зеленський і Санду наголосили на важливості вдосконалення сполучення між Республікою Молдова та Україною, що передбачає розвиток наявної транспортної інфраструктури, спрощення перетину кордону, усунення вузьких місць і створення нових пунктів перетину кордону.

Вони наголосили на важливості використання наявних механізмів співробітництва в рамках міжнародних організацій, а також регіональних форматів, зокрема тристороннього: Україна - Румунія - Республіка Молдова, з метою "сприяння співробітництву між державами у сфері безпеки, енергетики, інфраструктури та інших проєктах".

Також президенти визнали прогрес, якого досягла як Україна, так і Республіка Молдова на шляху до стратегічної мети - набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Обидві держави прихильні впровадженню необхідних для європейської інтеграції реформ і відкриттю всіх переговорних кластерів до кінця 2025 року.

Насамкінець Зеленський і Санду заявили, що Україна і Республіка Молдова налаштовані на подальше поглиблення міждержавних відносин на засадах взаємної довіри та поваги, відкритості та всебічного співробітництва на благо громадян обох держав.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

Працівниця будинку культури на Донеччині отримала 15 років тюрми за держзраду

Через ворожий обстріл Білого Колодязя одна людина загинула, ще одна постраждала

ДБР викрило на хабарництві в.о. міського голови та депутата міської ради на Рівненщини

Противник найбільш активний на покровському та курському напрямках

Мінкультури підтвердило понад 30 театрам, операм, циркам, ансамблям, заповідникам і академіям статус критично важливих

Мінкультури підтвердило каналам "Ми-Україна", "5 канал", "1+1", "Прямий", "Інтер", ICTV, "Новий канал", СТБ, а також УП і NV статус критично важливих

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

Недбалість директора КП спричинила дві масштабні пожежі на Одещині – Офіс генпрокурора

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА