12:19 22.01.2025

70% українців не поїдуть до іншої країни в разі відкриття кордонів - соцопитування

2 хв читати
70% українців не поїдуть до іншої країни в разі відкриття кордонів - соцопитування
Фото: Укрпошта

Виїхати до іншої країни на постійне місце проживання в разі відкриття кордону готові лише 20,7% українців, водночас лише менша їх частина через бойові дії, а 70% не хотіли б виїжджати за кордон назавжди, свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада до 14 грудня 2024 року.

Решта 9% опитаних не змогли визначитися з відповіддю.

Основними мотиваціями для виїзду за кордон охочі це зробити назвали відсутність можливостей для розвитку (30,5%), загрозу життю внаслідок ведення бойових дій (29%), недостатню соціальну підтримку з боку держави (29%), бажання возз'єднатися з родичами (26%), бажання вивезти рідних, які залежать від респондента (23%), і неможливість знайти роботу відповідно до вимог респондента (21%).

26,5% респондентів, які до повномасштабного вторгнення проживали у східних областях, погодилися, що хотіли б виїхати за кордон на постійне місце проживання, якби кордон був відкритий для всіх категорій населення. Серед респондентів, які до повномасштабного вторгнення проживали в західних областях, про бажання виїхати за кордон для постійного проживання заявили 23%. Серед тих, хто проживає в центральних областях, хотіли б виїхати за кордон 19%, а в південних областях - 12%.

Серед респондентів частка чоловіків, які хочуть виїхати до іншої країни на постійне місце проживання, якщо кордони будуть відкриті для всіх категорій населення, становить 25%, а жінок - 17%.

Про бажання виїхати за кордон для постійного проживання в разі відкриття кордонів найчастіше повідомляли респонденти віком від 18 до 29 років (33%). Що старша вікова група, до якої належить респондент, то менша частка респондентів, які хочуть виїхати за кордон на постійне місце проживання. Серед респондентів від 30 до 39 років виїхати за кордон хотіли б 27%, серед респондентів 40-49 років - 23%, 50-59 років - 16%, а серед респондентів, яким за 60 років - 9%.

Опитування проводили методом face-to-face серед 1518 респондентів віком від 18 років у всіх підконтрольних уряду регіонах України, де не ведуться бойові дії, за стратифікованою багатоступеневою вибіркою. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводили опитування, станом на початок 2022 року за віком, статтю, типом поселення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,6%; додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками агресії РФ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

62-га сесія Міжурядової групи експертів зі зміни клімату розпочалася у Ханчжоу - Міндовкілля

Київ привітав зняття ЄС низки санкцій з Сирії та підтвердив готовність надавати продовольство та зерно

Недбалість директора КП спричинила дві масштабні пожежі на Одещині – Офіс генпрокурора

Ворог обстріляв Краматорськ, загинув цивільний, ще одна особа дістала поранення

Польща готує 46-й пакет допомоги Україні та буде продовжувати допомагати – віцепрем'єр

Рада прийняла закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни з пропозиціями президента - нардеп

Третя штурмова Білецького анонсувала Платформу реформ для масштабування кращого досвіду

Місце Кормишкіної в Раді може зайняти кандидат від “Слуги народу” Свириба

Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ БПАК "Відьмак"

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА