14:49 14.01.2025

Будь-який напад на інфраструктуру в Балтійському морі зустріне рішучу відповідь - заява голів країн "Балтійської вісімки"

2 хв читати
Будь-який напад на інфраструктуру в Балтійському морі зустріне рішучу відповідь - заява голів країн "Балтійської вісімки"

Лідери восьми балтійських країн-членів НАТО виступили зі спільною заявою, в якій заявили про рішучість протидіяти будь-яким спробам пошкодження критично важливої підводної інфраструктури в Балтійському морі після низки відповідних інцидентів, а також заявили про загрозу використання Росією тіньового флоту.

"Ми сповнені рішучості стримувати, виявляти і протидіяти будь-яким спробам саботажу. Будь-який напад на нашу інфраструктуру зустріне рішучу відповідь. Ми готові за необхідності дати визначення ворожим діям, вчиненим зловмисними суб'єктами", - йдеться в заяві, ухваленій на саміті країн НАТО в Балтійському морі в Гельсінкі у вівторок, 14 січня 2025 року.

Учасниками заяви стали президент Фінляндії Александр Стубб, прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал, прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Латвії Едгарс Рінкевичс, президент Литви Гітанас Науседа, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск і прем'єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Заява була ухвалена в присутності генерального секретаря НАТО Марка Рютте і виконавчої віцепрезидентки Європейської комісії Генни Вірккунен.

"Використання Росією так званого тіньового флоту становить особливу загрозу морській та екологічній безпеці в регіоні Балтійського моря і в усьому світі. Ця ганебна практика також загрожує цілісності підводної інфраструктури, збільшує ризики, пов'язані із захороненням у морі хімічних боєприпасів, та суттєво підтримує фінансування незаконної агресивної війни Росії проти України", - наголошується в заяві.

Учасники залишають за собою право відповідно до міжнародного права вживати заходів проти будь-яких підозрюваних суден, які обходять санкції та загрожують безпеці їхніх країн, інфраструктурі та довкіллю. "Ми посилюємо спостереження за суднами, включно з перевірками сертифікатів страхування суден. Крім того, буде реалізовано додаткові заходи, включно з впровадженням інструментів відстеження та розширенням санкцій, спрямованих проти тіньового флоту. Ми закликаємо до подальшої співпраці ЄС і НАТО в реагуванні на загрози, спричинені нерозважливими діями суден, що обслуговують російський вантажопотік", - зазначено в документі.

Глави країн "Балтійської вісімки" назвали боротьбу з обривом підводних кабелів і трубопроводів глобальною проблемою і закликали всі держави дотримуватися своїх зобов'язань щодо ухвалення законів і правил, необхідних для забезпечення того, щоб такі випадки у відкритому морі або виключних економічних зонах судном під їхнім прапором чи особою, яка перебуває під їхньою юрисдикцією, були правопорушенням, яке карається.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Недбалість директора КП спричинила дві масштабні пожежі на Одещині – Офіс генпрокурора

Ворог обстріляв Краматорськ, загинув цивільний, ще одна особа дістала поранення

Польща готує 46-й пакет допомоги Україні та буде продовжувати допомагати – віцепрем'єр

Рада прийняла закон про направлення підрозділів ЗСУ до інших держав під час війни з пропозиціями президента - нардеп

Третя штурмова Білецького анонсувала Платформу реформ для масштабування кращого досвіду

Місце Кормишкіної в Раді може зайняти кандидат від “Слуги народу” Свириба

Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ БПАК "Відьмак"

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА