Драпатий визнав наявність системних недоліків, які було допущено під час формування 155 бригади
Командувач Сухопутних військ ЗСУ Михайло Драпатий доповів Верховному головнокомандувачу Збройних сил про ситуацію у 155 бригаді та рішення, які ухвалює Командування Сухопутних військ (КСВ) для підтримки підрозділу й вирішення проблемних питань, озвучених і самими військовослужбовцями, і в ЗМІ.
Також Драпатий провів зустрічі з командуванням бригади й французькими журналістами, які нині працюють у підрозділі.
"Більшість системних недоліків, допущених Командуванням Сухопутних військ, Генеральним штабом ЗСУ, Оперативним командуванням на всіх етапах формування 155 бригади, наразі проаналізовані, їм надано оцінку, щодо окремих питань уже реалізуються рішення", - повідомив командувач Сухопутних військ на своїй сторінці у фейсбуці.
На його думку, під час формування нової бригади "мало місце формальне ставлення" з боку відповідальних осіб.
"Неналежне управління та контроль за всім процесом, помилки під час комплектування, не завжди виважені рішення щодо управління особовим складом бригади, недосконале планування підготовки як в Україні, так і за кордоном, запізніла реакція вищого командування на проблеми, що виникали в процесі створення... нової бойової одиниці Сухопутних військ", - зазначив Драпатий.
За словами командувача, 155 бригада боєздатна, виконує бойові завдання, тримає позиції і паралельно працює над усуненням помилок і поліпшенням боєздатності. Як зазначив Драпатий, наразі командування зосереджене на оптимізації забезпечення, управління та керованості особовим складом.
"Новому командиру бригади надається підтримка КСВ, у нього працює робоча група від Командування. Наразі фокус - на комплектуванні досвідченими офіцерами та командирами всіх ланок. Я цим питанням займаюсь особисто", - наголосив командувач.
Драпатий акцентував, що робляться конкретні кроки щодо вирішення нагальних проблем бригади "Анна Київська". Зокрема, командир 155 бригади робить конкретні кроки й розгорнув дієву систему нарощування додаткової підготовки своїх бійців, КСВ сприятиме йому в пошуку ресурсів та інструкторів.
Крім того, КСВ отримало від комбрига потребу в матеріальному забезпеченні.
"Вона вже опрацьовується на всіх рівнях, Міністерство оборони включено в процес забезпечення по-максимуму", - написав Драпатий.
Командувач окремо зупинився на проблемі самовільного залишення частини (СЗЧ) у бригаді "Анна Київська".
"Ситуація непроста. Головний виклик, з яким зіткнулася бригада, - це низька ефективність і мотивація командирів середньої ланки, які безпосередньо керують людьми. Це, а також залучення підрозділів до бойових дій, зумовлюють кількість СЗЧ у 155 бригаді", - наголосив він.
Водночас, як зазначив Драпатий, у цієї проблеми "немає простого рецепта".
"Треба працювати над вирішенням усіх проблемних моментів, які зумовлюють СЗЧ, не тільки в Сухопутних військах, а й загалом у Збройних силах. Кількість СЗЧ у бригаді буде зменшуватися пропорційно рішенням, які впливатимуть на боєздатність і мотивацію особового складу", - акцентував командувач.
Драпатий так само акцентував увагу на проблемі управління у 155 бригаді.
"Управління. Особисто займаюся пошуком офіцерів, яких буду рекомендувати комбригу. Як тільки це питання буде вирішено - з'явиться керованість особовим складом", - зазначив він.
Драпатий відзначив і наявні позитивні сторони в ситуації в бригаді.
"Розвиток безпілотних систем у бригаді, впровадження таких інструментів, як "Армія+", наявність якісного озброєння, наданого партнерами, яке... ефективно застосовується", - зауважив він.
Командувач наголосив, що 8 січня дня діятиме спеціальна гаряча лінія Командувача Сухопутних військ для військовослужбовців 155 бригади.
"Вважаю, що 155 бригада імені Анни Київської - перспективна і ще проявить себе. Так, потрібен час і зусилля багатьох для виправлення помилок, допущених під час формування. Але українська новостворена бригада імені Анни Київської може і має стати справжнім "гальським півнем" - символом Франції: гордою, незламною та готовою до бою за свободу", - резюмував Драпатий.
Як повідомлялося, одна з новітніх бригад української армії - 155 механізована бригада - прибула в Україну після майже тримісячної підготовки в Польщі та Франції. У мережі поширилися заяви про неналежне її формування та забезпечення. Повідомлялося також, що бригаді бракує критично важливого обладнання - безпілотників. Згодом стало відомо, що серед українських військових, які проходили навчання на території Франції, кілька десятків дезертирували.
У ДБР повідомили, що розпочали розслідування за статтями про дезертирство й перевищення службових повноважень військовими після оприлюднених у ЗМІ фактів.