13:52 04.12.2024

НАН України ліквідувала найстаріше в Україні видавництво "Наукова думка"

2 хв читати
НАН України ліквідувала найстаріше в Україні видавництво "Наукова думка"

Національна академія наук України повідомила про ліквідацію видавництва "Наукова думка", що працювало з 1922 року, йдеться в інформації пресслужби НАН України.

"Президія НАН України вирішила ліквідувати Державне підприємство "Науково-виробниче підприємство “Видавництво "Наукова думка" НАН України” для оптимізації та підвищення ефективності діяльності з підготовки та випуску науково-видавничої продукції в Академії", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що така діяльність НАНУ передбачає підготовку та випуск видань за багатьма видавничими проєктами в межах Цільової комплексної програми "Наукові основи функціонування та забезпечення умов розвитку науково-видавничого комплексу НАН України", що їх здійснювали Видавництво "Наукова думка" та Видавничий дім "Академперіодика". Але, на відміну від Видавничого дому "Академперіодика" НАН України, який є державною науковою установою та має власну поліграфічну базу із сучасним цифровим обладнанням, Видавництво "Наукова думка" - це госпрозрахункове підприємство без поліграфічної бази, яке замовляло друк своїх видань іншим видавництвам, що здорожувало друковану продукцію і подовжувало терміни її випуску.

"Для підвищення ефективності цієї діяльності доцільно, щоб видавничі проєкти Академії реалізувала одна юридична особа, яка зможе використовувати сучасне поліграфічне обладнання та наявні в обох видавництвах висококваліфіковані кадри. Національна академія наук України високо цінує працю і досвід своїх фахівців, а також усвідомлює важливість книговидання, зокрема наукового, для України як незалежної та розвиненої держави, тому кадровий потенціал і найкращі традиції "Наукової думки" буде збережено", - наголошується в повідомленні.

Видавничі проєкти "Наукової думки" виконуватимуться й надалі, наголосили в НАН України. Крім того, на сьогодні у Видавничому домі "Академперіодика" працюють уже 11 співробітників Видавництва "Наукова думка", серед яких п'ятеро наукових редакторів. Розглядаються також питання про нову назву діючого видавництва та можливості збереження бренду "Наукова думка".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

Президент Європейської ради зустрівся з прем'єром Угорщини

Через удар ворожого дрона по селу на Харківщині поранено мирного мешканця

Польща переобладнає цивільні аеропорти під військові завдання

Макрон провів розмову зі Стармером і Зеленським

В ОП обговорили посилення підтримки України в країнах Африки з керівниками дипмісій

У Краматорську вже 16 поранених внаслідок атаки окупантів, серед них – діти

Жовква зустрівся з заступником генсека НАТО: членство в Альянсі залишається на порядку денному

Рада розпочала розгляд законопроєкту щодо утворення київських міських окружного адмін- та апеляційного адмінсудів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА