Інтерфакс-Україна
15:55 28.11.2024

Відновлення авіасполучення в Україні залежить від ситуації на полі бою - заступник міністра фінансів

2 хв читати
Відновлення авіасполучення в Україні залежить від ситуації на полі бою - заступник міністра фінансів

Авіасполучення в Україні може відновитися до завершення бойових дій, але все залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація на полі бою, повідомив заступник міністра фінансів Олександр Кава.

"Це (відновлення авіасполучення - ІФ-У) можливе і до завершення бойових дій, але залежатиме від того, як розвиватиметься ситуація на полі бою. Ключове питання тут - безпека пасажирів... ризикувати ніхто не хоче. Діалог ведеться, але очікувати швидких рішень наразі, на жаль, не доводиться, тому що головне – гарантувати безпеку", - сказав Кава на Інфраструктурному дні, організованому Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА).

Україна зацікавлена в якнайшвидшому відновленні авіаційного сполучення, наголосив Кава.

"Ключове питання - безпека, оскільки ризиків багато, починаючи з того, що в терміналі аеропорту велике скупчення людей, куди ховатися людям під час повітряної тривоги? Тому, що аеропорти у нас не обладнані сховищами", - вказав Кава.

За його словами, проблему становлять прогнозовані графіки пасажирських літаків.

З аеропорту Львова до повітряного простору Польщі - 7 хвилин, а з аеропорту "Бориспіль" - 45 хвилин, нагадав заступник міністра.

Він також зазначив, що кейс Ізраїлю, який часто порівнюють із ситуацією в Україні, відрізняється, оскільки "їхній ворог не настільки технологічно забезпечений, як ворог, з яким воює Україна".

Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин, який також був присутній на заході, повідомив, що відвідав більшості нарад, на яких обговорювалося питання відкриття неба.

"Це комплекс заходів. Коли кожен компонент цього комплексу буде виконано, тільки тоді можливе відкриття. Дійсно, по Ізраїлю не запускають «Калібри»... ", - сказав Сухомлин.

Раніше старший партнер компанії Marsh McLennan Кріспін Еллісон заявив, що до кінця січня 2025 року польоти можуть відновитися в одному з українських аеропортів - "Львів" або "Бориспіль". За його словами, у разі, якщо вдасться забезпечити механізми страхування для авіації, згоду на польоти з України можуть дати п'ять-шість авіакомпаній.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін виділив 30,8 млн грн на ліквідацію наслідків ракетно-дронової атаки РФ в Тернополі - Свириденко

Президент Чехії закликав уряд продовжувати підтримку України

Україна надала США відповідь на останній проект мирного плану – ЗМІ

Премʼєр Бельгії не виключає судового позову проти ЄС через можливу конфіскацію російських активів

План розвитку залізниці на 2026р включає держзамовлення на перевезення та Wi-Fi у спальних потягах - Мінрозвитку

Наукову концепцію розвитку законодавства України обговорили в Києві

Кабмін затвердив положення про інформсистему "Пульс вступу" для моніторингу виконання зобовʼязань з євроінтеграції

Кабмін затвердив політику "зимового вступу" до вишів на "нульовий курс"

Отримувачі 1 тис. грн "Зимової підтримки" через "Укрпошту" зможуть витратити її до кінця лютого 2026р - Кабмін

Зеленський повідомив про посилення бойової авіації

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА