Інтерфакс-Україна
11:33 04.10.2024

СБУ знешкодила злочинне угруповання, яке заробило на ухилянтах понад 40 млн грн

2 хв читати
СБУ знешкодила злочинне угруповання, яке заробило на ухилянтах понад 40 млн грн

Служба безпеки України нейтралізувала масштабне злочинне угруповання, яке спеціалізувалося на схемах для ухилянтів, у результаті комплексних заходів у Київській і Харківській областях затримано 14 зловмисників, причетних до оборудок.

"За матеріалами справи, фігуранти допомагали ухилянтам втекти від призову на підставі фальшивих документів військово-лікарських комісій. Для цього учасники злочинної групи облаштували у власних оселях підпільні типографії, де виготовляли підроблені довідки ВЛК щодо непридатності до служби за станом здоров’я. Готові фальшивки зловмисники подавали до ТЦК для зняття ухилянтів з військового обліку", - ідеться в повідомленні СБУ в п'ятницю.

Вартість таких послуг становила від $8 тис. до $12 тис. з одного клієнта. За наявними даними, у такий спосіб фігуранти заробили понад 40 млн грн.

Як повідомляється, для пошуку потенційних учасників схеми ділки використовували особисті зв'язки, зокрема серед чинних військових, які намагалися незаконно комісуватися зі служби.

Співробітники СБУ задокументували злочинні дії фігурантів і затримали їх за місцями проживання. Під час обшуків у них вилучено понад 1 тис. меддовідок і бланків військово-облікових документів, що призначалися для чоловіків, які намагалися уникнути військової служби. Крім того, вилучено 250 підроблених печаток і штампів, а також кошти, ймовірно одержані злочинним шляхом.

14 затриманим повідомили про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб); ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб); ч. 4 ст. 409 (ухилення від військової служби шляхом самопожертви або іншим способом, вчинене в умовах воєнного стану).

Триває розслідування щодо встановлення всіх обставин злочину. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі. Тривають комплексні заходи щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до схеми.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дощі з мокрим снігом очікуються в Україні у п'ятницю, в суботу вдарять морози

В Росії сталася пожежа на Дорогобужській ТЕЦ – Коваленко

Мерц: ми передали мирний план для України Трампу, переговори з американцями можуть бути вже цими вихідними

У PHU Lechmar заявили, що виконали основні зобов'язання в рамках контракту з Держприкордонслужбою

Гендиректор Театру Франка Нищук: У нас підприємство 600 чоловік, кожного місяця 2 млн дірка по зарплаті

САП та НАБУ викрили схему заволодіння 102 млн грн на закупівлі динамічного захисту для танків

Коштами "Зимової підтримки" та "Нацкешбеку" тепер можна оплатити продукти в торгмережах Fozzy Group та "Близенько"

Генасамблея ООН ухвалила українську резолюцію щодо подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, проти РФ, Білорусь, Китай, США

Євросоюз готовий ізолювати Бельгію, якщо вона не підтримає кредит для України – ЗМІ

Мінкультури запроваджує школу для культурних інституцій та бізнесу щодо приватного партнерства і меценатства - Бережна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА