Інтерфакс-Україна
13:53 25.09.2024

Законодавство про охорону культурної спадщини має бути вдосконалене - думка

2 хв читати

Законодавство про охорону культурної спадщини має бути вдосконалено, у бік підвищення відповідальності власників об'єктів і збільшення повноважень громади, повідомив мер Івано-Франківська Руслан Марцінків під час семінару "Критична реконструкція і спадщина як ресурс для соціального відновлення" в Івано-Франківську в середу.

"Законодавство має бути вдосконалене, щоб у громади було більше механізмів впливу, наприклад, навіть щодо узгодження внесення змін у фасади, заміни вікон, дверей. У нас надто лояльне (до недобросовісних власників) законодавство, максимум, що ти можеш зробити - звернутися до правоохоронних органів, якщо є охоронні договори. І загалом охоронні договори не діють, реально механізму, крім засудження громадськості, законодавство не дає", - прокоментував він у кулуарах семінару агентству "Інтерфакс-Україна".

На його думку, має бути прописано жорстку процедуру та суттєво підвищено штрафи.

"Далі, якщо продовжується руйнування пам'ятки, має бути стаття, якою відкривається кримінальне провадження", - сказав Марцінків.

Щодо приватно-державного партнерства як механізму, який би стимулював відновлення пам'яток, мер констатував, що "у нас 99% пам'яток у приватній власності", і, на його думку, немає сенсу пропонувати таким власникам стимулюючі пільги, приміром, податкові.

"Які додаткові пільги? Більшість із них сьогодні на єдиному податку. Їм уже й пайовий внесок скасували, що ще треба? "- сказав Марцінків.

А ось більш посилена процедура, що вимагає узгодження з громадою будь-яких робіт на пам'ятці та в охоронній зоні, має бути детально прописана на державному рівні, включно з умовами, за яких пам'ятка автоматично вилучається у власність громади.

Як повідомлялося, міжнародний культурний проєкт "UREHERIT. Архітектори для спадщини в Україні: відтворюючи ідентичність і пам'ять" ініційований Асоціацією архітекторів Литви, стартував наприкінці літа 2023 року. Він співфінансується в межах програми Європейського Союзу "Креативна Європа" на суму EUR1 млн (код проєкту 101121502 - U-RE-HERIT) та реалізується консорціумом у складі 11 професійних організацій із дев'яти країн.

Семінар в Івано-Франківську пройшов у межах програми підвищення кваліфікації зі сталого відновлення спадщини "CPD Україна", у ньому взяли участь експерти Литви, Швеції та України, було представлено 24 українські проєкти, загалом понад 50 експертів офлайн та 10 експертів онлайн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін затвердив план виконання рекомендацій ЄК щодо звіту про прогрес України в межах Пакета розширення ЄС-2024

В Харкові помер постраждалий в результаті російської атаки – ОВА

Волонтери УЧХ допомагали постраждалим через атаку БпЛА на Харків

Кількість боєзіткнень на фронті знизилась на третину за добу, щільність авіаударів росте

Московська область РФ була атакована невідомими дронами – ЦПД

Конституційний суд Південної Кореї затвердив імпічмент президенту Юн Сок Йолю - ЗМІ

Завершився основний період реєстрації на НМТ-2025, усунути недоліки в документах можна до 8 квітня - УЦОЯО

Шмигаль обговорив із міністром фінансів Данії посилення двосторонньої торгівлі та спільні проєкти

Через вибух авто постраждав посадовець і його дружина у Дніпрі - поліція

Двоє цивільних постраждало внаслідок ударів ворожих дронів у Київській області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА