18:47 04.09.2024

Мінстратегпром під керівництвом Камишіна перезапустив роботу, налагодив взаємодію з приватним сектором - пресслужба

3 хв читати
Мінстратегпром під керівництвом Камишіна перезапустив роботу, налагодив взаємодію з приватним сектором - пресслужба

За час керівництва Олександра Камишіна Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості (Мінстратегпром) перезапущено роботу міністерства та АТ "Укроборонпром" (УОП), налагоджено роботу з приватним сектором, збільшено випуск озброєння та військової техніки, залучено додаткові кошти від зарубіжних партнерів.

Згідно з повідомленням на сайті Мінстратегпрому про результати роботи Камишіна міністром стратегічних галузей (березень 2023-го - вересень 2024 року), на момент його призначення існувала величезна розбіжність між потребами Сил оборони та реальною виробничою спроможністю українського ОПК.

"Виробництво за 2023 рік зросло втричі, можливості на 2024 рік у шість разів більші. Українська оборонна промисловість вийшла на той етап, коли може виробити більше, ніж держбюджет може закупити, - фінансування країна має менш ніж на половину наявних можливостей", - зазначається в повідомленні.

Мінстратегпром нагадує, що сьогодні український ОПК виробляє широкий спектр озброєнь: від бронетехніки до БПЛА, від боєприпасів до ракет; налагоджено ремонт бронетехніки, запущено власне серійне виробництво всієї номенклатури мінометних і артилерійських повнокомплектних пострілів.

Також суттєво просунулася ракетна програма: крилаті ракети, балістичні ракети, ракети-дрони.

"Створено українську далекобійну зброю, що завдає ударів по об'єктах критичної інфраструктури в глибокому тилу ворога - понад 1500 км. Це все - повністю українські розробки",- нагадує міністерство.

Також наголошується, що 2024 рік став проривом у сфері defence tech - якщо у 2023 році головний виклик був у спроможності виробляти достатню кількість БПЛА, то цьогоріч зросла і їхня якість: стійкість до засобів РЕБ, зв'язок, з'явилися розробки із самонаведенням, ведеться активна робота над упровадженням технологій штучного інтелекту.

Крім того, вже виробляються fpv-дрони, виготовлені повністю з українських комплектувальних. Масштабувалося виробництво роботизованих платформ: для мінування, розмінування, логістики, медичної евакуації, бойових завдань. Також запрацював спільний україно-американський проєкт FrankenSAM - гібридне ППО з ракет і пускових, не призначених для використання спільно, запущено "Залізний полігон" - безоплатну послугу, яку держава надає виробникам озброєння і військової техніки для швидкого і доступного тестування зразків на стадіях проєктування.

Розпочалася і триває трансформація УОП, який сьогодні посідає 49 місце в рейтингу ста світових оборонних компаній і найбільш динамічно зростає з них, наголошується в повідомленні. Ще швидше й технологічніше зростають приватні виробники.

Також у повідомленні нагадується, що в березні Мінстратегпром та УОП створили Центр реінтеграції ветеранів, також міністерство співпрацює з Міністерством у справах ветеранів, щоб залучати демобілізованих військовослужбовців до програм приватного бізнесу. Окрім виробництва озброєння, з червня 2023 року міністр контролював приведення укриттів в Україні до належного стану. Станом на вересень 2024 року, завершено 7,467 тис. робіт - це і ремонти, і будівництво укриттів з нуля.

"Я дякую всім, хто долучився до цієї роботи. Ми добре попрацювали і маємо хороші результати, але дивлячись глобально - лише заклали фундамент. Утім, міцний. Новій команді є з чим працювати і є що створювати нове", - цитується в повідомленні Камишін.

Як повідомлялося, у середу Верховна Рада 243-ма голосами "за" відправила Камишіна у відставку. Раніше він зазначив, що продовжить "працювати в оборонці, але в іншій ролі".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Міноборони створило ДП "Цифрова Армія" для допомоги військовим, цивільним і бізнесу

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА