10:18 28.02.2025

СБУ затримала коригувальників, які наводили ворожі ракети на аеродроми та ППО

2 хв читати

Служба безпеки України затримала двох поплічників російських спецслужб, які шпигували за Силами оборони у центральних та західних областях України.

В повідомленні СБУ в Телеграм-каналі в п'ятницю зазначається, що на Черкащині співробітники Служби запобігли новим спробам РФ отримати актуальні дані про Сили оборони. "Затримано 20-річного мешканця міста Радивилів, який шпигував за підрозділами ЗСУ, котрі рухалися у напрямку фронту через територію західного регіону", - йдеться в повідомленні.

За інформацією СБУ, в разі виявлення військових колон зловмисник фіксував орієнтовну кількість бойової техніки та її тактичні характеристики.

Крім того, як наголошують в українській спецслужбі, під виглядом зустрічі з близькими фігурант виїжджав до Львівської області, де намагався встановити локації оперативних аеродромів.

В обмін на співпрацю окупанти обіцяли своєму інформатору "евакуацію" до РФ і паспорт країни-агресора.

Також СБУ повідомляє про затриманні в Полтаві 58-річної місцевої мешканки, яка коригувала ракетно-дронові атаки рф по обласному центру.

"Щоб ворог міг здійснити обстріли поза зоною української ППО, фігурантка розвідувала пункти базування радіолокаційних станцій поблизу міста. Задокументовано також, що вона відслідковувала наслідки ворожих "прильотів", - йдеться в повідомленні.

Під час обшуків в обох затриманих вилучено мобільні телефони із доказами роботи на російські спецслужби.

Слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України).

Зловмисники перебувають під вартою.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц проведе з Шольцем переговори про виділення 3 млрд євро додаткової допомоги Україні – ЗМІ

Міністри закордонних справ "великої п'ятірки" ЄС обговорили призупинення допомоги США Україні – МЗС Польщі

Одна людина загинула в Одесі внаслідок атаки російських БпЛА – ОВА

Росіяни провели масовану атаку БпЛА в Одеській області - ОВА

Мерц повідомив, що ХДС, ХСС і СДПН звільнять оборонні витрати від обмежень і створять фонд у 500 млрд євро

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 225 одиниць живої сили - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 97 ворожих атак - Генштаб

Дуда шкодує, що американська допомога Україні призупинена

Трамп планує оголосити про підписання угоди щодо корисних копалин з Україною під час виступу у Конгресі

Підрозділи Сил оборони успішно уразили полігон окупантів на херсонському напрямку, ліквідовано близько 30 військових

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА