Інтерфакс-Україна
20:30 27.03.2023

В Україні поголів'я великої рогатої худоби за рік скоротилося на 15,6% - Асоціація виробників молока

3 хв читати
В Україні поголів'я великої рогатої худоби за рік скоротилося на 15,6% - Асоціація виробників молока

Поголів'я великої рогатої худоби (ВРХ) в Україні за рік війни, на 1 березня 2023 року, скоротилося на 15,6% - до 2 млн 409,1 тис., зокрема корів - на 15%, до 1 млн 347,3 тис., повідомила Асоціація виробників молока (АВМ).

За інформацією АВМ, найсуттєвіше за рік поголів'я в промисловому секторі скоротилося в Запорізькій (з 53,5 тис. до 6,7 тис.), Харківській, Сумській та Миколаївській областях, тоді як дані в Донецькій, Луганській та Херсонській областях відсутні.

Асоціація додає, що за лютий кількість ВРХ у промисловому секторі України, за попередніми даними, збільшилася на 86,1 тис. голів (+0,6%) переважно за рахунок областей центральної та західної України, які мало постраждали від російської агресії, порівняно з областями на півдні та сході.

"Такий "плюс" відбувався за рахунок релокації підприємств, а також не відображає реальних втрат через об’єктивну неможливість цілої низки регіонів надавати статистичні звіти", - зазначили аналітики асоціації.

Станом на 1 березня понад половину (52,6%) поголів'я ВРХ України сконцентровано в Хмельницькій (228,1 тис. голів), Вінницькій (190,8 тис. голів), Полтавській (187,8 тис. голів), Тернопільській (137,9 тис. голів), Одеській (135 тис. голів), Чернігівській (134,6 тис. голів), Черкаській (128,1 тис. голів) і Житомирській (124,5 тис. голів) областях.

У промисловому секторі на молочно-товарних фермах (МТФ) станом на 1 березня 2023 року утримують 936,7 тис. голів ВРХ, зокрема 389,9 тис. голів корів, що відповідно на 7,5% і 8,5% менше, порівняно з минулим роком.

За рік найбільший приріст поголів'я ВРХ у промисловому секторі зафіксовано в Закарпатській (+18,8%), Тернопільській (+7,9%), Івано-Франківській (+7,0%), Київській (+6,1%), Львівській (+5,0%) та Хмельницькій (+3,1%) областях.

Поголів'я корів на МТФ за останній рік приросло в Закарпатській (+30%), Івано-Франківській (+6,4%), Тернопільській (+6,8%), Львівській (+4,9%) та Чернівецькій областях (+4%).

На думку аналітика Асоціації виробників молока Георгія Кухалейшвілі, за рік російсько-української війни чимало молочних господарств були змушені продати або залишити своє поголів'я на окупованих або прифронтових територіях, проте багато фермерів зуміли пристосуватися до роботи в екстремальних умовах в областях, які не постраждали від війни.

Найбільше скорочення поголів'я ВРХ і корів у річному розрізі спостерігається в господарствах населення. Станом на 1 березня селяни тримали на 20,9% менше голів ВРХ, ніж торік, чисельність яких скоротилася на 307 тис. голів - до 1,47 млн голів. На 17,6%, або 168,5 тис. стало менше в домогосподарствах і корів, їх чисельність впала до 957,4 тис.

Водночас, як і в промсекторі, у лютому в приватному секторі зафіксовано зростання поголів'я ВРХ на 81 тис. голів (5,5%), зокрема корів - на 6,6 тис. голів (+0,7%).

На думку Кухалейшвілі, приріст поголів'я ВРХ і корів у господарствах населення пов'язаний не тільки із сезонним приростом, а й з уточненням даних щодо кількості тварин, яких тримали в господарствах прифронтових областей, де у 2022 році не здійснювали обліку через військово-політичну нестабільність.

У АВМ також відзначили зростання експорту ВРХ. За попередніми даними Держстату, в лютому Україна експортувала до Лівану та Єгипту майже 2,3 тис. тонн ВРХ живою вагою, що на 19,2% більше, ніж у січні 2023 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Інвестконцепція Dragon Capital та Amber Infrastructure перемогла у відборі для Фонду реконструкції України від ЄК

ЄІБ надав Кредобанку портфельну гарантію на EUR6 млн для розширення кредитування ММСБ

"Доньки" МХП поручилися за можливий новий випуск його облігацій на суму до $1 млрд

Rozetka за 9 міс.-2025 заробила дві третини загального виторгу десятки лідерів онлайн-ритейлу – дослідження

РФ сьогодні атакувала 15 об’єктів критичної інфраструктури в Україні

Аналітичні центри пропонують поріг ПДВ для ФОПів у 6 млн грн замість ініційованого урядом 1 млн грн

Ситуація на правому березі Києва погіршилася до рівня лівого берега – CEO YASNO

Необхідно створити енергетичні батальйони для прифронту та забезпечити доплати ремонтним бригадам енергетиків – Шмигаль

Рада не змогла призначити Шмигаля першим віцепрем'єром — міністром енергетики

Торік було введено 762 МВт нової газової генерації, але темп потрібно прискорювати – Шмигаль

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА