Інтерфакс-Україна
19:11 02.08.2022

ОГТСУ створив передумови для транспортування газу Трансбалканським коридором

2 хв читати
ОГТСУ створив передумови для транспортування газу Трансбалканським коридором

"Оператор ГТС України" з 1 серпня 2022 року збільшив обсяги можливості вимірювання природного газу в точці з'єднання "Гребеники" (між Україною та Молдовою) у 1,5 раза - із 3,96 до 6,12 млн куб. м на добу, забезпечивши цим виконання Україною всіх передумов для запуску Трансбалканського коридору, повідомила компанія на своєму сайті у вівторок.

"Сподіваємося, що наші міжнародні партнери також зроблять кроки у відповідь для якнайшвидшого запуску Трансбалканського напрямку. Він сприятиме прискоренню відмови країн Європи від російського газу, що зміцнить енергетичну ситуацію в регіоні", - заявив генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон, слова якого наведені на сайті.

Як пояснили у компанії, збільшення обсягів вимірювання природного газу в подальшому відкриває більш широкі можливості як для українських, так і для європейських трейдерів. А саме: замовники країн ЄС зможуть імпортувати Трансбалканським коридором газ із LNG-терміналів у Греції та Туреччині через територію України до Угорщини, Словаччини, Польщі.

"Переваги від збільшення потужностей Оператором ГТС України матимуть і наші колеги з Румунії та Молдови, зокрема доступ до нових ринків, великі обсяги газу в системі", - зазначили в ОГТСУ.

За інформацією оператора, потенційно потужність газопроводу можна розширити до 20 млрд куб. м на рік.

"Для цього вкрай важливо, щоб болгарський та турецький оператори підписали угоду про взаємодію, а Молдова запровадила можливість здійснення віртуального реверсу природного газу, передбаченого європейським законодавством", - наголосили в ОГТСУ.

Для здійснення транспортування цим маршрутом замовники повинні забронювати потужності з півдня на північ у точках з'єднання між Туреччиною та Болгарією (або Грецією та Болгарією залежно від того, з якого LNG-терміналу здійснюватиметься імпорт), Болгарією та Румунією, Україною та Румунією, а також Молдовою та Україною.

"Ще одним можливим джерелом постачання газу Трансбалканським коридором може стати Азербайджан, який також зацікавлений у розширенні експорту в регіон", - підсумували в ОГТСУ.

 

 

ОСТАННЄ

Відбір газу з ПСГ у січні становить 40 млн. куб. м на добу і є невеликим – ексміністерка енергетики

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА