Інтерфакс-Україна
19:07 28.04.2022

Українські фінкомпанії починають конкурувати з європейськими

2 хв читати
Українські фінкомпанії починають конкурувати з європейськими

Українські фінансові компанії починають конкурувати з європейськими, зазначив начальник управління нагляду за фінансовими компаніями департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ Олександр Залєтов під час круглого столу "Роздрібне кредитування: стан та перспективи".

Водночас Залєтов наголосив, що громадяни України, які змушені виїхати за кордон, починають звертатися до європейських кредитних установ, за рахунок чого посилюються інтеграційні процеси з ЄС у фінансовому секторі, зазначено в повідомленні на сторінці Нацбанку у фейсбуці.

"Інтеграційні процеси українського та європейського ринків роздрібного кредитування посилюються, зокрема через спільне користування даними бюро кредитних історій. Надалі можна очікувати посилення інтеграції через запозичення найкращих європейських практик та стандартів роботи", - вважає експерт.

Він також зазначив, що з початку війни обсяги роздрібного кредитування суттєво знизилися. Проте нині фінансові компанії поступово відновлюють діяльність. Українські позичальники намагаються в межах своїх фінансових можливостей сумлінно повертати кредити та сплачувати необхідні відсотки за ними навіть там, де ведуться бойові дії. За посилення фондування це дасть змогу фінустановам активніше кредитувати населення, крок за кроком наближаючи сегмент роздрібного кредитування до довоєнних обсягів, вважає експерт.

Під час проведеного заходу зазначалося також, що роздрібне кредитування має перспективи для розвитку - переважно за рахунок підвищеного попиту, зокрема у повоєнний час, та кредитування онлайн, що значно зміцнило свої позиції ще в період коронакризи і швидко відновлюватиметься та вдосконалюватиметься після війни.

"Як регулятор ми надаємо фінансовим компаніям необхідну підтримку в межах чинного законодавства. Ми розуміємо, що сьогодні вони мають зосередитись виключно на професійній діяльності. Саме тому на період дії воєнного стану ми встановили мораторій на планові та позапланові перевірки, скасували заходи впливу за неподання звітності та інформації, відтермінували строк приведення діяльності у відповідність до вимог нових регуляторних документів тощо. Упевнений, ринок буде відновлюватися і розвиватися", - підсумував Залєтов.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Італія, Греція і Болгарія в січні знизили імпорт газу з Азербайджану на 26%

Мультиплікаційний ефект кожної вкладеної в ВЕС гривні може складати до ста гривень – СЕО "Френдлі Вінд Технолоджі"

НБУ, НКЦПФР та Мінфін до червня 2025р підготують концептуальну записку реформ інфраструктури фінринку

Мінекономіки надасть 28 переробним підприємствам загалом 157,9 млн грн грантових коштів в рамках програми

Експорт пшениці у квітні 2025р. може скласти 1 млн тонн - аналітики

"Укрзалізниця" не змогла відновити головну автоматизовану систему вантажних перевезень, кількість паперових документів перевищила 50 тис.

Вакантні посади в Раді НБУ будуть заповнені до кінця квітня – програма з МВФ

Шмигаль: Загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову у 2025 р. становить майже $10 млрд

ДПС ідентифікуватиме громадян, що займаються торгівлею через інтернет та отримують грошові перекази

Уряд дозволив бронювати робітників АОЗ та ДОТ і спростив вимоги для енергокомпаній

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА