Інтерфакс-Україна
17:52 20.05.2021

Профільний комітет ВР підтримав проект постанови про своєчасне впровадження плану зі скорочення викидів із вугільних ТЕЦ/ТЕС - нардеп Василенко

2 хв читати
Профільний комітет ВР підтримав проект постанови про своєчасне впровадження плану зі скорочення викидів із вугільних ТЕЦ/ТЕС - нардеп Василенко

Парламентський комітет з питань енергетики та житлово-комунального господарства підтримав проект постанови про своєчасне впровадження плану зі скорочення викидів із вугільних ТЕЦ/ТЕС і великих котелень, повідомила автор документа, народний депутат із фракції "Голос" Леся Василенко.

Проект постанови пропонує зобов'язати уряд забезпечити своєчасне виконання нацплану зі скорочення викидів із вугільних ТЕЦ/ТЕС та великих котелень.

Водночас до кінця 2021 року уряд зобов'язаний прописати чіткий механізм фінансування нацплану, пояснити українцям загалом і бізнесу зокрема особливості фінансування встановлення фільтрів та обладнання для моніторингу кількості викидів, а також затвердити енергетичну стратегію України до 2050 року на рівні закону.

"Українці хочуть і мають право дихати чистим повітрям, а не токсичними викидами із ТЕС/ТЕЦ. А парламент як голос народу має нагадати уряду про його прямі зобов'язання! Уже чотири роки, як Нацплан мав би виконуватися. Але досі не маємо ні механізмів його фінансування, ні чіткої стратегії щодо майбутнього вугільної галузі", - наводить слова Василенко прес-служба партії "Голос".

Парламентар також звернула увагу, що, згідно з підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна втрачає до 6% ВВП на боротьбу із захворюваністю та передчасною смертністю від забрудненого повітря і є четвертою у світі країною за збитками від цього.

У "Голосі" зазначають, що українці зі своєї кишені платять 13 млрд грн на лікування захворювань, пов'язаних із забрудненим повітрям. За статистикою, 40% смертей від ішемічної хвороби серця, 7% - через пневмонії, 8% - унаслідок інсульту, 6% - через хронічне обструктивне захворювання легенів, 7% - унаслідок раку легенів.

На таких установках, як Бурштинська ТЕС, Курахівська ТЕС і Запорізька ТЕС, наголошують у політсилі, уже давно мали стояти фільтри і монітори.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

Ринок новобудов впроваджує резервне енергоживлення на етапі проєктування - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА