Інтерфакс-Україна
19:04 15.09.2020

ВР поширила дію закону про споживче кредитування на мікрокредити

2 хв читати
ВР поширила дію закону про споживче кредитування на мікрокредити

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №1109 про поширення дії закону "Про споживче кредитування" на кредитні договори, що укладаються на термін до одного місяця, а також на позики, розмір яких не перевищує одну мінімальну зарплату (5 тис. грн).

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", на засіданні у вівторок прийняття в цілому проекту закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення переліку кредитних договорів, на які поширюється дія закону "Про споживче кредитування", підтримали 310 народних депутатів.

У пояснювальній записці до законопроекту, розміщеній на сайті Верховної Ради, зазначається, що закон "про споживкредитування" №1734-VIII передбачає захист прав споживачів у вигляді зобов'язання кредитора щодо інформування позичальника про всі умови договору, зокрема про ставку, вартість кредиту, додаткові платежі, пеню.

Крім того, відповідний закон обмежує максимальну суму неустойки, яку можна стягнути з позичальника, а також прописує чіткі вимоги до реклами кредитних продуктів, що унеможливлює свідоме введення споживача в оману.

Водночас під дію закону не потрапляли мікрокредити, наголошується в документі.

"Невеликий законопроект, який усуває несправедливість. Нині закон про споживче кредитування не поширюється на так звані мікрокредити (...), отже, позичальники не захищені", - зазначав ініціатор законопроекту, глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (фракція "Слуга народу"), представляючи його в першому читанні.

У пояснювальній записці зазначається, що, отримуючи мікрокредит, споживачі враховують процентну ставку за день (близько 1-2%), тоді як середня ставка за такими кредитами сягає 650% річних.

"Оскільки такі кредити дуже часто надаються через інтернет упродовж п'яти хвилин, споживачі через свою непоінформованість і неспроможність порахувати свої фінансові можливості часто не повертають кредити вчасно й потрапляють до "боргової ями", - зазначається в документі.

Наголошується, що запропоновані зміни дадуть змогу збалансовано підійти до проблеми захисту споживачів мікрокредитування: з одного боку, не дозволяючи позичальникові уникати своїх зобов'язань, а з іншого - не даючи недобросовісному позичальникові збанкрутіти, залучаючи маленький кредит.

На думку авторів документа, ухвалення законопроекту також сприятиме зменшенню кількості безнадійних кредитів і, отже, - зниженню кредитних ставок на ринку мікрокредитування загалом.

Зазначається також, що однією з передумов ухвалення відповідного законопроекту є необхідність обмеження доступу до мікрокредитування осіб, які завідомо не можуть повернути кредити, а також потреба захисту інтересів позичальників, котрі не змогли вчасно повернути кредити внаслідок непередбачуваних обставин.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НБУ не став продовжувати адмінобмеження P2P переказів 150 тис. грн завдяки жорсткішим самообмеженням ринку

Мінагрополітики розглядає варіанти компенсацій прифронтовим аграріям відміни 30% знижки у перевезенні зерна залізницею

Мінфін понизив ставку потенційних 3,5-річних бенчмарк-ОВДП до 15-15,5% річних

Глава UBS став найбільш високооплачуваним CEO у найбільших банках континентальної Європи у 2024 р.

ПУМБ і "Тімак Агро Україна" оновили програму кредитування добрив під врожай 2025р.

"Агротрейд" почав посівну камапнію-2025 з висіву гірчиці на 600 га

Газовидобувники просять знизити вимоги до якості газу для відновлення після руйнувань внаслідок атак РФ

Заповнюваність готелів у Києві зросла до 42% за підсумками 2024р. - Hotel Matrix

ФГВФО міг би взяти у роботу портфель "поганих кредитів" держбанків – директорка-розпорядниця

ФГВФО прагне до поствоєнної гарантованої суми відшкодування EUR100 тис. та поширення гарантування на юросіб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА