Інтерфакс-Україна
19:02 01.11.2019

НБУ визнав фактичним контролером банку "Січ" екс-голову правління Родовід Банку Горбуненка

2 хв читати
НБУ визнав фактичним контролером банку "Січ" екс-голову правління Родовід Банку Горбуненка

Національний банк України (НБУ) визнав наявність вирішального впливу на діяльність банку "Січ" (Київ) екс-голови правління Родовід Банку Дениса Горбуненка, близького до бізнесмена Дмитра Фірташа, та визнав його власником істотної участі у банку незалежно від формального володіння.

Згідно з повідомленням на сайті Нацбанку в п'ятницю, відповідне рішення ухвалив Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків і оверсайту платіжних систем 30 жовтня.

Центробанк уточнив, що фактично Горбуненко не володіє акціями банку "Січ", але є підстави вважати, що він може здійснювати вирішальний вплив на склад органів його управління і на визначення основних напрямів діяльності банку.

"Усупереч вимогам законодавства Денис Горбуненко не подав НБУ пакет документів для погодження набуття істотної участі в установленому законом порядку. У зв'язку з цим Нацбанк застосував своє право визнати особу власником істотної участі в банку незалежно від подання такою особою повідомлення про намір набуття істотної участі в ньому", - йдеться в повідомленні.

НБУ додав, що володіння істотною участю в банку без отримання згоди центробанку є недопустимим. Зокрема, наявність неузгоджених власників у структурі власності банку може бути причиною визнання його діяльності непрозорою.

Денис Горбуненко в 2004-2009 роках був головою правління Родовід Банку.

Банк "Січ" засновано в 2011 році.

Станом на 1 січня 2019 року акціонерами банку були: Олег Баланда (55,615%), Валерій Роздорожний (31,016%), Андрій Мельник (9,6257%) та Олег Губанов (3,7433%).

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 липня 2019 року за розміром загальних активів банк "Січ" посідав 60-те місце (0,950 млрд грн) серед 76 банків, що діяли в країні.

ОСТАННЄ

Повторний аукціон із приватизації "Сумихімпрому" знову зірвався через відсутність покупців

Кабмін затвердив переможця конкурсу про розподіл продукції літієвої ділянки "Добра" - Свириденко

"Ліси України" накопичили на складах понад 220 тис. куб. м дров, яких вистачить для опалення соцсфери, населення і військових

Шмигаль: Держава спрямовує 1 млрд грн на часткову компенсацію відсотків за кредитами та лізингом для підприємств ОПК

Міненерго скасувало свій наказ про призначення Гавви гендиректором "Оператора ринку" на наступні три роки

В Україні прогнозується збільшення відбору газу з ПСГ цього тижня

Конкурс на УРП на літієву ділянку "Добра" виграє консорціум на чолі з TechMet

АТБ, McDonald's та "Укрзалізниця" очолили рейтинги витрат клієнтів monobank у 2025р

Офіційний курс гривні послабився до нового мінімуму – 43,0757 грн/$1

"Укрзалізниця" тимчасово призупиняє купонні виплати по єврооблігаціях для збереження ліквідності – компанія

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА