Інтерфакс-Україна
10:36 20.11.2025

Україна запропонувала ОАЕ створити розподільний агрохаб для забезпечення продуктами нужденних країн

2 хв читати
Україна запропонувала ОАЕ створити розподільний агрохаб для забезпечення продуктами нужденних країн

Створення агрохабів в ОАЕ обговорив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарас Висоцький під час конференції Food from Ukraine із заступником міністра закордонних справ Об’єднаних Арабських Еміратів Султаном Аль Шамсі, повідомила пресслужба Міністерства економіки, довкілля і сільського господарства України.

Міністерство зазначило, що ці хаби прийматимуть українську продукцію для подальшого пакування та розподілу до країн, які потребують допомоги, зокрема до Гази, Судану, Кенії, Сомалі та інших регіонів. Очікується, що це оптимізує логістику та підвищить ефективність доставки продовольства.

Водночас Висоцький на тематичній панельній дискусії у межах заходу наголосив на важливості трансформації ініціативи Grain from Ukraine у розширену концепцію Food from Ukraina, яка охоплює не лише постачання продовольства, а й створення спільних технологічних і виробничих рішень.

"Україна вже давно відіграє ключову роль у світовій продовольчій безпеці та є надійним партнером для країн Глобального Півдня. Попри війну та спроби Росії перешкоджати нашому експорту, з 2022 року ми поставили до Азії, Африки та Латинської Америки понад 40% українського зернового експорту. Ми не просто доставляємо продовольство, а пропонуємо технології, досвід та моделі виробництва, які забезпечують довгострокову продовольчу стабільність. Це формує рівноправні партнерства, що зміцнюють стійкість економік усіх країн-учасниць", – зазначив він.

Як повідомлялося, 19 листопада у Києві відкрилася щорічна Міжнародна конференція з продовольчої безпеки "Продовольство з України" (Food from Ukraine), яка об’єднала світових лідерів, міністрів, представників міжнародних організацій та провідних експертів. Серед учасників - понад 100 офіційних і бізнес-делегацій, зокрема з африканських країн, іноземні та українські бізнес-асоціації, виробники агротехніки та харчової продукції.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

"Нафтогаз" запустив мобільний застосунок "Куб" для розрахунків за газ та інших дій

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

Netflix купить активи Warner Bros. Discovery в рамках угоди на $72 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА