Інтерфакс-Україна
11:22 30.10.2025

Осіння посівна не вирішила проблему жита, Україні в сезоні-2025/26 доведеться збільшити його імпорт у 5 разів - Рибчинський

2 хв читати
Осіння посівна не вирішила проблему жита, Україні в сезоні-2025/26 доведеться збільшити його імпорт у 5 разів - Рибчинський

Україна в сезоні-2025/2026 збільшить імпорт жита і житнього борошна у п’ять разів - до 15-16 тис. тонн проти 3 тис. тонн роком раніше, повідомив директор спілки "Борошномели України" Родіон Рибчинський.

"Буде масовий імпорт. … Скільки ми будемо імпортувати за зиму 2025-2026 років? Думаю, загальний сумарний імпорт і борошна, і зерна, жито становитиме 15-16 тис. тонн. Минулого маркетингового року він був у межах 3 тис. тонн", - сказав він на форумі у рамках виставки Agro2Food у Києві у середу.

Керівник галузевої асоціації пояснив дефіцит жита, що виник в Україні небажанням аграріїв сіяти цю культуру.

"Я не бачу, щоб сільгоспвиробники активно сіяли озиме жито (під врожай-2026 – ІФ-У). Тобто, збільшення є, буквально на 5% від того, що було в минулому році. Але воно не вирішить проблему дефіциту. Завдяки осінній посівній компенсувати дефіцит Україна не зможе", - резюмував він.

Як повідомлялося, галузеві асоціації "Борошномели України" та "Всеукраїнська асоціація пекарів" влітку 2025 року повідомили, що Україні кілька сезонів поспіль бракує жита і житнього борошна.

Причиною дефіциту жита є небажання сільгоспвиробників сіяти культуру, оскільки її врожайність на третину нижча, ніж у пшениці - до 40 ц/га проти 60 ц/га відповідно. Крім того, жито не належить до числа популярних експортних культур. Попит на нього є лише на внутрішньому ринку. Раніше весь дефіцит покривався з Білорусі. Українським аграріям було складно конкурувати з поставками з Білорусі.

Бізнес-об`єднання закликали аграріїв звернути увагу на доцільність вирощування жита, яке стало прибутковим в умовах ускладнення експорту зернових.

За інформацією Рибчинського, ціна на жито в Україні доволі конкурентна: якщо 2024 року 1 тонна жита коштувала 6-7 тис. грн, то станом на травень 2025 року - 12-14 тис. грн. При цьому ціна українського житнього борошна – 18 тис. грн за тонну, з імпортної сировини - близько 20 тис. грн, тоді як торік у травні житнє борошно коштувало 10 тис. грн.

"Це не просто буде зростання ціни на житній хліб - багато виробників хлібобулочних виробів просто припинять його випікати", - попереджав експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

Ринок новобудов впроваджує резервне енергоживлення на етапі проєктування - експерт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА