Інтерфакс-Україна
11:43 24.04.2025

Лише два комплексних плани розвитку громад в Україні затверджено на сьогодні – Шуляк

1 хв читати
Лише два комплексних плани розвитку громад в Україні затверджено на сьогодні – Шуляк

На сьогодні лише дві громади в Україні затвердили комплексні плани просторового розвитку, парламент відтермінував завершення процесу їх створення до 2028 року, повідомила очільниця комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

"Ми живемо із дуже застарілою містобудівною інформацією, тому Верховна Рада у 2021 році виправила цю помилку і встановила, що місцеві ради з 1 січня 2025 року мають розробити новий вид документації – комплексний план просторового розвитку. Проте парламент кілька тижнів тому відтермінував застосування цього закону і переніс термін на 2028 рік, бо місцева влада виявилася неготовою", – розповіла народна депутатка на конференції "Будівництво та інфраструктура: ключові галузі зростання економіки", організованій аналітичним центром We build Ukraine, у Києві в четвер.

Вона констатувала, що станом на сьогодні на всю Україну лише два просторових плани зроблено і затверджено: один у Хмельницькій області і один у селищній громаді в Харківській області.

За словами Шуляк, відсутність комплексних планів перешкоджає ефективній боротьбі з корупцією у сфері землевпорядкування і містобудування та побудови прозорих та якісних правил у цих сферах. Крім того це заважає роботі інвесторів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Відбір газу з ПСГ у січні становить 40 млн. куб. м на добу і є невеликим – ексміністерка енергетики

Концесією 1-го та контейнерного терміналів у порту "Чорноморськ" зацікавились понад 40 операторів та інвесторів

Феросплавні заводи у 2025р наростили експорт майже на чверть, імпорт впав більш ніж наполовину

Ціни на газ в Європі оновили максимум з червня, зросли за тиждень максимально більше ніж за два роки

Україна планує підписати міжурядову угоду з Чехією про технічне та фінансове співробітництво – Свириденко

Dragon Capital у 2025р інвестував в Україну майже $100 млн, в 2026р планує подальше зростання – Фіала

Україна у 2025р скоротила експорт сталевих напівфабрикатів більш ніж на чверть та значно наростила їх імпорт

НКРЕКП встановила максимальну граничну ціну на РДН та ВДР з 18 січня по 31 березня на рівні 15 тис. грн/мвт*год протягом всієї доби, на балансуючому ринку – 16 тис. грн/мвт*год

Банки в грудні скоротили фінансування розбудови нової енергогенерації до 48 МВт, з червня-24 обсяг досяг 1,34 ГВт

ПриватБанк у ніч на 17 січня призупинить операції з картками через регламентні роботи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА